PL / EN
BLOG – PATRYK STRZAŁA

BLOG – PATRYK STRZAŁA

Nie ma określonego stylu, bo jak twierdzi nie lubi szufladkować czegokolwiek. Chwalony przez wiele gwiazd z branży modowej, a ostatnio wyróżniony w naszym wywiadzie przez znakomitego polskiego fotografa Marcina Tyszkę. Przeczytajcie naszą rozmowę z Patrykiem Strzałą.

Blog to dla niego przestrzeń do dzielenia się własnym spojrzeniem na świat oraz zbiorem inspiracji z życia. Patryk Strzała stawia na jasny i prosty przekaz, dlatego rzadko kiedy na jego stronie znajdziemy jakiekolwiek zbędne informacje - ma być przejrzyście i z klasą. Jego styl, jak sam twierdzi, to mieszanka wybuchowa. Zakłada na siebie wszystko, co ma pod ręką. Uwielbia kolory i się nimi bawi. Jego motto to: „Trzeba być wolnym i nosić to, na co ma się ochotę, nie zwracając uwagi na opinie innych”.

 

 

Na jego blogu znajdziemy wiele pochlebnych opinii, wyrażonych przez znane postacie polskiej branży mody m.in. Łukasza Jemioła, Ewę Minge, duet Paprocki&Brzozowski, Dawida Wolińskiego czy Mariusza Przybylskiego, zaś Marcin Tyszka, w wywiadzie, którego ostatnio nam udzielił stwierdził, że wróży mu świetlaną przyszłość i uważa go za siłę polskiej blogosfery.

Koniecznie przeczytajcie nasz wywiad z blogerem Patrykiem Strzałą.

 

 

 

Skąd pomysł na założenie bloga?


Moda towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam moja Mama stroiła mnie i brata w najmodniejsze ciuszki w tamtych czasach. Pomysł na bloga pojawił się bardzo spontanicznie. Przyczyniła się do tego między innymi pani Dorota Wróblewska, która poniekąd mnie do tego namówiła. Jak ja to mówię ‘JEST POMYSŁ – TRZEBA ZREALIZOWAĆ’. Pomyślałem sobie, że warto spróbować... i spróbowałem.

 

 

Jak określiłbyś swój styl?


Mój styl to mieszanka wybuchowa. Zakładam na siebie wszystko, co mam pod ręką. Nie lubię szufladkować czegokolwiek, a już tym bardziej swojego stylu. Trzeba być wolnym i nosić to, na co ma się ochotę, nie zwracając uwagi na opinie innych.

 

 

Co przeszkadza Ci w blogowym świecie?


Zarówno w 'blogowym świecie', jak i tym 'normalnym' jest wiele rzeczy, które chciałbym zmienić, jednak najbardziej przeszkadza i irytuje mnie zazdrość, zawiść i zakłamanie ludzi.

To naprawdę przykre, kiedy robisz coś, co zostaje docenione, zaczynasz powoli się wybijać, odnosisz małe i większe sukcesy, a ludzie zamiast Ci kibicować oczekują wyłącznie na moment, w którym podwinie Ci się noga.

 

 

Blog Patryk Strzała

Blog Patryk Strzała

 


Czy blog to tylko hobby czy dobrze płatna praca?


Prowadzenie bloga otwiera mnóstwo drzwi, daje wiele możliwości i propozycji współpracy. Trzeba jednak pamiętać, aby być konsekwentnym i nie zgadzać się na wszystko. Poza tym określenie 'dobrze płatna praca' jest zbyt ogólne... dla jednych to dużo, dla innych niewiele.

 

 

Czy czujesz się częścią modowej blogosfery?


Oczywiście, jak najbardziej. Założyłem bloga ponad dwa lata temu i byłem jednym z pierwszych polskich blogerów, więc skłamałbym, gdybym powiedział inaczej.

 

 

Na swoim blogu jakiś czas temu odniosłeś się do artykułu, który opublikowany został na jednym ze znanych plotkarskich portali internetowych, odnośnie tematu zarobków blogerów. Stwierdziłeś, że prowadzenie bloga pochłania Wam bardzo dużo energii i pieniądze są swoistą nagrodą dla blogerów za poświęcony czas. Ile więc czasu zajmuje Ci prowadzenie bloga?


Tu nie chodziło konkretnie o mnie. Ja nie dodaję postów codziennie i nie wymaga to ode mnie aż tak dużego zaangażowania i poświęcenia. Ale wiem, że gdybym zdecydował się na wstawianie postów codziennie, to nie podjąłbym się żadnej innej pracy. Ciężko oszacować czas tworzenia posta. Może to być godzina, a czasem nawet pięć.

 

Blog Patryk Strzała

Blog Patryk Strzała

 


Wróćmy jeszcze na chwilę do wspomnianego w poprzednim pytaniu artykułu. W tym tekście pod lupę wzięta została Kasia Tusk. W komentarzach zauważyłam dość podzielone zdania na temat bloga córki premiera. Co Ty uważasz na ten temat?


Uważam, że Kasia doskonale wykorzystała sytuację i swoje nazwisko. Cenię jej bloga za konsekwencję, piękne, wyselekcjonowane zdjęcia i za to, że mimo całej nagonki na jej osobę dalej tworzy swojego bloga i cały czas się rozwija. Mnie nie interesuje, czy Kasia prowadzi go z koleżanką, czy stoi za tym sztab ludzi… liczy się efekt końcowy, a według mnie jest on naprawdę znakomity.

 

 

Kilka dni temu na łamach naszego portalu ukazał się wywiad przeprowadzony z Marcinem Tyszką. Znany i ceniony fotograf stwierdził, że nie widzi siły i potencjału polskiej blogosfery. Jak myślisz dlaczego tak uważa? Co jest tego przyczyną?


Zgadzasz się z tą opinią?


Nie mam pojęcia, dlaczego Marcin tak uważa. To pytanie nie do mnie, a do niego. Cenie sobie jego zdanie, jednak uważam, że potencjał jest zawsze. Jest w Polsce kilka blogerek, które wiedzą, czego chcą i realizują swoje cele. W mniej lub bardziej udany sposób, ale przecież uczymy się na błędach.

 

Blog Patryk Strzała

Blog Patryk Strzała

 


Dodał jednak, że zdarzają się wyjątki i wymienił tu… Ciebie. Co więcej, wróży Ci świetlaną przyszłość. Skąd znacie się z Marcinem i czym mu tak zaimponowałeś?


Było to dla mnie ogromnym zaskoczeniem i wyróżnieniem. Naprawdę miło jest przeczytać takie słowa. Hmmm… zaczęło się chyba od tego, że Marcin udostępnił na swoim fanpage’u link do mojego wywiadu z Dawidem Wolińskim. Następnie napisałem do niego wiadomość i dalej jakoś samo się potoczyło.

 

Ciężko powiedzieć… Może spodobało mu się to, że jestem otwarty, przebojowy i niczego się nie boje?! Nie mam pojęcia. Sam chciałbym wiedzieć!

 

 

Jakiemu polskiemu blogerowi Ty wróżysz świetlaną przyszłość?


Oczywiście sobie!

 Na koniec – gratulujemy nominacji do BLOGA ROKU 2012.


Dzięki wielkie. Zapraszam wszystkich na mojego bloga i fanpage.


 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Patryk Strzala | Patryk Strzala blog |

podobne artykuły