PL / EN
BALEEN – SPOJRZENIE INSPIROWANE ARCHITEKTURĄ I FILMEM

BALEEN – SPOJRZENIE INSPIROWANE ARCHITEKTURĄ I FILMEM

Poznaj nową polską markę okularów przeciwsłonecznych!

Inspirowany ponadczasową architekturą i filmem, świat Baleen to pean na cześć inspirującego spojrzenia. Spojrzenia, które skrywane jest pod natchnionym okryciem.

Sztuka przestrzeni i ekranu

Baleen to rodzinna marka okularów przeciwsłonecznych, która powstała z połączenia świata filmu i architektury, z jakich wywodzą się jej twórcy. Te małe dzieła sztuki wykonywane z największą precyzją rękami europejskich mistrzów fachu, produkowane są w ilościach limitowanych.

Wywodzimy się z domu, w którym architektura odgrywa kluczową rolę” – wyznają Maria, Tadeusz i Maciej, założyciele Baleen. „Sztuka, którą praktykują nasz ojciec, wuj oraz dziadek, ukształtowała nasze postrzeganie świata i nauczyła doceniać jego piękno. Kilka lat później do naszego życia wkroczył świat filmu, który rozbudził naszą wyobraźnię i emocje. Małżeństwo tych dwóch światów stało się inspiracją do stworzenia unikatowych i osobistych przedmiotów manifestujących nasze pasje, wartości i tradycje”.

Baleen (fot. Sonia Szóstak)

Nowa jakość z poszanowaniem dziedzictwa

Baleen | bəˈlin | to keratynowa struktura przypominająca grzebień. Inaczej mówiąc baleen to fiszbin - system filtrów w jamie ustnej wieloryba, z którego dawniej wykonywano różnego rodzaju przedmioty m.in. okulary. Był to materiał ceniony za trwałość i elastyczność, jednak ze względu na ochronę wielorybów i rozwój technologii, zastąpiony został tworzywami syntetycznymi.

Nazwa marki Baleen odwołuje się więc do trwałości materiałów – czego symbolem jest fiszbin - a jednocześnie zwraca uwagę na odpowiedzialną i świadomą konsumpcję oraz zrównoważone procesy produkcji - bazując na materiałach naturalnego pochodzenia, jak choćby acetat z celulozy czy organiczna mikrofibra.

Kampania Baleen (fot. Sonia Szóstak) 

Z troską o przyszłość

Okulary Baleen powstają z miłości do piękna i sztuki oraz z myślą o trwałości i przyszłości, tak by żaden element nie był kolejnym odpadem i nie niszczył środowiska – acetat, z którego powstają oprawki jest pochodzenia roślinnego. Cały proces produkcji – od fazy projektu aż po ostatni, najmniejszy szczegół jest w pełni dopracowany, ale też odpowiedzialny. Twórcy marki korzystają z najlepszych europejskich producentów i wspierają tradycyjne rodzime rzemiosło.

Za każdym modelem okularów Baleen i jego nazwą, niczym w filmie, kryje się konkretna historia i inspiracja jedną z ikon architektury oraz miejsca, w której się znajdują. Cała kolekcja jest jak podróż: od brazylijskiego Niterói, przez Central Park, po góry włoskiego Bolzano, w którą przenieść się można za sprawą niezwykłej jakości szkieł i ich niepowtarzalnych barw.

Kampania wizerunkowa Baleen (fot. Sonia Szóstak) 

Oczami wyobraźni

Pasje i wartości Baleen odzwierciedla kampania wizerunkowa autorstwa fotografki Soni Szóstak, które asystował Szymon Gosławski. Za stylizacje odpowiadała Daniela Agnelli (przy wsparciu Caitlin May Jones). Twarzą kampanii została Ewa Witkowska (D’Vision). O urodę modelki zadbał Emil Zed (Van Dorsen Artists).

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Baleen | dodatki |

podobne artykuły