Logotyp serwisu lamode.info
ALEXANDRA MOURA – POZNAJCIE PORTUGALSKĄ PROJEKTANTKĘ

ALEXANDRA MOURA – POZNAJCIE PORTUGALSKĄ PROJEKTANTKĘ

Podczas 6. edycji konkursu Fashion Designer AwardsWarszawę odwiedziła portugalska projektantka Alexandra Moura. Dowiedzcie się więcej.

Nie tak dawno, Warszawę odwiedziła portugalska projektantka Alexandra Moura. Artystka, która zdobyła swoje wykształcenie na takich uczelniach, jak IADE w Madrycie oraz ESART w Castelo Branco w Portugalii, regularnie prezentuje swoje kolekcje podczas Lisbon Fashion Week. Jej projekty były pokazywane również na Barcelona Fashion Week oraz na „Bread and Butter” w Barcelonie.

 

Do listy osiągnięć Alexandry Moury możemy dopisać również publikacje w książkach, takich jak „Young European Fashion Designers”,  „Atlas of Fashion Designer”, „Mapa da Moda Contemporânea”, a także „Fashion Design Sourcebook”. Co więcej,  w 2003 roku jej twórczość została uznana za najlepszy produkt portugalskiego designu przez Instytut Wzornictwa w Portugalii.

 

Przy okazji 6. edycji Fashion Designer Awards, to właśnie Alexandra Moura została gościem honorowym konkursu oraz wcieliła się w rolę przewodniczącej jury. Tegoroczne zdobywczynie głównej nagrody  - Marta Gos i Martyna Sobczak, otrzymały możliwość odbycia stażu w atelier portugalskiej projektantki.

 

 

tagi: Alexandra Moura | Fashion Designer Awards |

podobne artykuły