PL / EN
ALEXANDER WANG RESORT 2013 – SIŁA PRZECIWIEŃSTW

ALEXANDER WANG RESORT 2013 – SIŁA PRZECIWIEŃSTW

Alexander Wang to mistrz minimalizmu, precyzji i… odgadywania kobiecych potrzeb. Zobaczcie jego najnowszą kolekcję, resort 2013.

Alexander Wang jak nikt inny zna potrzeby silnych, niezależnych kobiet. Tworzy kolekcję o charakterystycznym, rockowym zacięciu, wygodne niczym sportowe ubrania i tak szykowne, że pokochała go niejedna redaktorka mody.

 

Kolekcja resort 2013 ma bardzo wiele z tej typowo „wangowskiej” siły, pewności siebie, jednocześnie jednak wiele jest w niej subtelności. Siła tkwi w tym, co sobie przeciwstawne – dlatego puchową kamizelkę można zestawić w jedwabnymi spodniami typu chinos. Wang dostrzegł to, co wielu projektantów uważało za oczywiste i co w związku z tym pomijano – kolekcje resort dają bardzo wiele możliwości łączenia ubrań przeznaczonych na różne pory roku.

 

Dominują ulubione kolory projektantaczerń, biel i beż. Kroje są zdecydowane, precyzyjne niczym cięcie laserową wiązkową – w tym właśnie tkwi siła jego ubrań. Minimalizm nieoczywisty, niedosłowny – wzrok przyciągają detale (skórzane łaty na łokciach, wykończenie klapy, nierówny ścieg, skośne rozcięcie), a całość pozornie jest neutralna. W rzeczywistości drzemie w niej siła tygrysicy. Takiego Wanga kochamy!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Alexander Wang | Alexander Wang resort 2013 | resort 2013 |

podobne artykuły