PL / EN
ALEXA CHUNG PROJEKTUJE DLA AG JEANS

ALEXA CHUNG PROJEKTUJE DLA AG JEANS

Już wkrótce Alexa Chung będzie miała na swoim koncie kolejną zaprojektowaną przez siebie kolekcję. Brytyjska „it girl” podjęła współpracę z amerykańską marką AG Jeans. Poznajcie szczegóły!

O tym, że Alexa Chung całkiem nieźle sprawdza się w roli projektantki, mogliśmy się już przekonać przy okazji jej kolaboracji z marką Madewell. Kolekcja była praktycznie stuprocentowym odzwierciedleniem stylu Chung, który uwielbiają i starają się naśladować jej fanki na całym świecie.

 

Najwyraźniej brytyjskiej „it girl” projektowanie bardzo się spodobało, bowiem w branży pojawiła się informacja, że Alexa przygotowuje kolejną kolekcję sygnowaną swoim nazwiskiem. Tym razem będzie ona efektem kolaboracji z amerykańskim brandem AG Jeans, założonym w 2000 roku przez Adriano Goldschmieda i Yul Ku.

 

Kolekcja będzie składać się z rzeczy, o której najchętniej uzupełniłabym swoją własną denimową część garderoby” - powiedziała Chung w rozmowie z portalem WWD.com. Znajdziemy w niej 20 projektów, wśród których będą m.in. jeansy z wysokim stanem, kombinezony, sukienki i klasyczne t-shirty. Jeśli chodzi natomiast o inspiracje, to Brytyjka postawiła przede wszystkim na estetykę późnych lat 60. i początku 70. W sieci pojawiły się również pierwsze zdjęcia moodboardów, z pomocą których Alexa pracuje nad swoimi projektami. Oprócz szkiców, znalazły się na nich m.in. fotografie Jane Birkin czy Sex Pistols.

 

Kolekcja Alexy dla AG Jeans będzie dostępna w salonach marki na całym świecie oraz w sklepie internetowym agjeans.com od stycznia 2015 roku. Ceny projektów mają mieścić się w przedziale od 70 do 300 dolarów.

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Alexa Chung | współpraca | kolaboracja | Alexa Chung x AG Jeans | AG Jeans | Adriano Goldschmied |

podobne artykuły