PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
TRENDY WIOSNA LATO 2012 W MODZIE DAMSKIEJ - NOWOCZESNE LATA 50-TE

TRENDY WIOSNA LATO 2012 W MODZIE DAMSKIEJ - NOWOCZESNE LATA 50-TE

Nowoczesny sznyt w słodkich latach 50-tych to jeden z największych trendów wiosna lato 2012 w modzie damskiej. Jeśli lubicie retro - Marc Jacobs, Prada czy Louis Vuitton mają dla Was niespodziankę.

Czasem zdarza się – ostatnio właściwie co drugi sezon – że jesteśmy świadkami przybierania przez modę formy prawdziwie czystej fantazji. Tę baśniowość można była poczuć w kilku najbardziej znaczących kolekcjach wiosna lato 2012. Błyszczała m.in. na karuzeli u Louis Vuitton razem z dziewczęcymi sukienkami z koronki, wysadzanymi kryształkami opaskami we włosach i wycinanymi w materiale kwiatami. Wszystko w pastelowych kolorach cukierków.

 

Marc Jacobs, jako jedno z najbardziej pożądanych nazwisk w branży też lansuje retro. Jego pantofelki ze spiczastym noskiem, wiązane na czubku głowy urocze apaszki, niewielkie torebki do ręki i odpowiedni makijaż (długie rzęsy, kocia kreska na powiece) to symbole lat 50-tych. W tych klimatach od lat dobrze czuje się też Prada, która wiosną i latem 2012 proponuje inspirację Marilyn Monroe i jej postacią z filmu "Słomiany Wdowiec".

 

 

TRENDY WIOSNA LATO 2012 LATA 50-TEfot. East News/ Od lewej: Jil Sander, Prada, Marc Jacobs, Louis Vuitton

 

 

Również projektant Jil Sander, Raf Simons nie pozostał obojętny na wdzięki cukierkowej dekady, więc na wybiegu jego kolekcji pojawiły się ołówkowe spódnice, koszule z okrągłym kołnierzykiem i kostiumy w odważne kwiatowe wzory.

 

Doskonałe, kobiece lata 50-te oficjalnie powróciły, może więc czas zajrzeć do szafy babci?

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: trendy wiosna lato 2012 | trendy 2012 | Prada | Jil Sander | moda damska | LOUIS VUITTON | Marc Jacobs |

podobne artykuły