PL / EN
NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA NA ŚWIATOWYM RYNKU MODY W ROKU 2012

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA NA ŚWIATOWYM RYNKU MODY W ROKU 2012

Wielkie domy mody zmieniły projektantów za sterami, kotka Karla Lagerfelda została gwiazdą, a Cara Delevigne z dnia na dzień została okrzyknięta nową it girl. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń na światowym rynku mody w roku 2012

Wielkie domy mody zmieniły projektantów za sterami, kotka Karla Lagerfelda została gwiazdą,  a Cara Delevingne z dnia na dzień została okrzyknięta nową it girl. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń na światowym rynku mody w roku 2012.

 

 

RAF SIMONS NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM DIOR

 

fot. East News

 

Najpierw ustapił ze stanowiska dyrektora kreatywnego Jil Sander, marki, którą wyniósł na wyżyny popularności odświeżając jej wizerunek, potem branża zawrzała, ponieważ pojawiły się doniesienia o przejściu Rafa Simons do dom mody Dior.

 

Informacja potwierdziła się w kwietniu 2012, a pierwsza kolekcja Simons dla Dior, nawiązująca do kultowego Dior New Look z lat 50., podbiła serca krytyków. Morze kwiatów, wyrafinowane suknie na kole – to się nazywa spektakularne przejęcie!

 

 

HEDI SLIMANE DLA YVES SAINT LAURENT, CZYLI NOWA ERA SAINT LAURENT PARIS

 

fot. East News

 

Ta zmiana wstrząsnęła nieco skostniałymi fundamentami mody francuskiej. Do 2002 roku marką Yves Saint Laurent zarządzał Stefano Pilatti, kultywując tradycję mistrza i odświeżając wizerunek słynnego domu mody. Kontrakt Pilattiego wygasł jednak w kwietniu, a już w marcu potwierdziła się informacja o następcy tronu Yves Saint Laurent.

 

Hedi Slimane, projektant, który przez lata poświęcał się fotografii, przejął stery w domu mody YSL i od razu przystapił do wprowadzania zmian. Wstrzymano oddech, gdy ogłosił zmianę nazwy – Yves Saint Laurent dziś funkcjonuje pod marką Saint Laurent Paris; wytoczył proces Louboutin za czerwoną podeszwę i mocno ograniczył widownię swojego paryskiego pokazu, wpuszczając tylko nielicznych.

 

Ostatnio zrobił też nową męską kampanię Saint Laurent Paris, której gwiazdą została modelka Saskia de Brauw. Ryzykowne posunięcia nie przysporzyły Hedi Slimane fanów. Ta historia dopiero się rozkręca.

 

STEFANO PILATI ODŚWIEŻA WIZERUNEK E.ZEGNA

 

fot. East News

 

Podczas, gdy w Yves Saint Laurent zachodzi rewolucja, Stefano Pilatti podejmuje nowe wyzwanie w Ermenegildo Zegna. Ma wprowadzić nową energię i zrewitalizować męską linię Zegna oraz pokazać światu nową odsłonę Agnony, linii biżuterii damskiej.

  

JIL SANDER WRACA DO JIL SANDER

 

fot. East News

 

Po odejściu Rafa Simons z Jil Sander pojawiło się pytanie – kto jest w stanie go zastąpić? Odpowiedź pojawiła się szybko – nikt nie zrobi tego lepiej jak sama założycielka marki Jil Sander. Nie było jej na modowej scenie 9. lat, a powróciła w wielkim stylu i stworzyła kolekcję w stu procentach zgodną z minimalistyczną filozofią marki.

 

 

ALEXANDER WANG NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM BALENCIAGA

 

fot. mat. prasowe

 

Choć jeszcze niedawno na następcę  Nicolasa Ghesquière typowano Brytyjczyka Christopher Kane’a,  30.listopada zarówno portal WWD, jak i brytyjski Vogue, zgodnie podały do wiadomości, że następnym dyrektorem kreatywnym Balenciagi zostanie Alexander Wang.

 

Nicolas Ghesquière pracował dla marki Cristobala Balenciaga piętanaście długich lat. Alexander Wang istnieje na rynku dopiero pięć. Jak zmieni kultową Balenciagę Alexander Wang? Nie możemy się doczekać pierwszej kolekcji!

 

 

 

KOTKA CHOUPETTE MASKOTKĄ ŚWIATA MODY

 

fot. V magazine


Ma dwie pokojówki, osobistego kucharza, profil na Twitterze, prowadzi własny pamiętnik, jej imieniem sygnowana będzie najnowsza torebka Chanel, a nawet towarzyszyła samej Letiti Castcie w sesji V magazine. To Choupette, pupilka Karla Lagerfelda.

 

Portal wwd.com złośliwie ocenił kolejne szaleństwo Lagerfelda, który mówi o kotce „pierwsza kobieta mojego życia”"Świat mody z ulgą zauważył, że projektant ma jednak ludzkie serce i że nawet jemu miękną kolana na widok niebieskich kobiecych oczu.

 

 

 

CARA DELEVIGNE IT GIRL 2012

 

fot. i-D

 

Niebieskimi oczami i anielską urodą może się też pochwalić nowa it girl, modelka Cara Delevigne. Z dnia na dzień ta nastolatka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w branży i zyskała rzeszę fanów. Zdobyła też tytuł modelki roku oraz została Aniołkiem Victoria’s Secret. Jej instagram i twitter to kopalnia inspiracji.

 

To był rok wielkich zmian, 2013 przyniesie ich efekty, nie możemy się doczekać!

 

 

 

 

 

 

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Cara Delevingne | Choupette | Alexander Wang dla Balenciaga | Raf Simons | Saint Laurent Paris | DIOR | Hedi Slimane |

podobne artykuły