PL / EN
NAGRODY GLOBAL FASHION AWARDS ROZDANE

NAGRODY GLOBAL FASHION AWARDS ROZDANE

W Nowym Jorku rozdano właśnie nagrody Global Fashion Awards. Sprawdźcie, kto w tym roku został najlepszym projektantem na świecie.

Wszystko jasne - najbardziej wpływowym projektantem mody damskiej został w tym roku Erdem Moralioglu, założyciel marki Erdem. Ten pochodzący z Kanady kreator otrzymał nagrodę podczas wczorajszego rozdania Global Fashion Awards w Nowym Jorku.

 

To niewątpliwie bardzo ważne wyróżnienie w karierze projektanta, tym bardziej, że konkurencja była dość duża. Wśród nominowanych pojawiły się przecież panie Miuccia Prada i Phoebe Philo oraz nie mniej twórczy panowie, Marc Jacobs, Jonathan Saunders i Christopher Bailey.

 

Styl Erdem skupia się przede wszystkim na podkreślaniu kobiecej delikatności – podkreślające kształty sukienki, koronki i kwieciste wzory to znaki szczególne twórczości Moralioglu. Projektant czerpie inspirację z prac innego wielkiego artysty, Yves Saint Laurent.

 

Prócz Erdem, na gali wyróżniono również Polkę, która w latach 60-tych narobiła niezłego modowego zamieszania w Londynie. Barbara Hulanicki, założycielka marki BIBA otrzymała wyróżnienie za całokształt pracy w branży mody.

 

Nagroda dla światowej ikony mody powędrowała z kolei do potomkini rodu Guinnessów i przyjaciółki Alexandra McQueena, Daphne Guinness.

 

Nowojorska gala na długo zostanie także w pamięci założycielkom internetowego sklepu Net-A-Porter, który otrzymał tytuł „Najlepszej firmy zajmującej się sprzedażą detaliczną przez Internet” oraz marce Topshop, której projektantom można pogratulować tytułu „Najbardziej wpływowych na rynku high street”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Global Fashion Awards | Barbara Hulanicki | Topshop | ERDEM | Marc Jacobs | Phoebe Philo | Miuccia Prada |

podobne artykuły