PL / EN
NAGRODY GLOBAL FASHION AWARDS ROZDANE

NAGRODY GLOBAL FASHION AWARDS ROZDANE

W Nowym Jorku rozdano właśnie nagrody Global Fashion Awards. Sprawdźcie, kto w tym roku został najlepszym projektantem na świecie.

Wszystko jasne - najbardziej wpływowym projektantem mody damskiej został w tym roku Erdem Moralioglu, założyciel marki Erdem. Ten pochodzący z Kanady kreator otrzymał nagrodę podczas wczorajszego rozdania Global Fashion Awards w Nowym Jorku.

 

To niewątpliwie bardzo ważne wyróżnienie w karierze projektanta, tym bardziej, że konkurencja była dość duża. Wśród nominowanych pojawiły się przecież panie Miuccia Prada i Phoebe Philo oraz nie mniej twórczy panowie, Marc Jacobs, Jonathan Saunders i Christopher Bailey.

 

Styl Erdem skupia się przede wszystkim na podkreślaniu kobiecej delikatności – podkreślające kształty sukienki, koronki i kwieciste wzory to znaki szczególne twórczości Moralioglu. Projektant czerpie inspirację z prac innego wielkiego artysty, Yves Saint Laurent.

 

Prócz Erdem, na gali wyróżniono również Polkę, która w latach 60-tych narobiła niezłego modowego zamieszania w Londynie. Barbara Hulanicki, założycielka marki BIBA otrzymała wyróżnienie za całokształt pracy w branży mody.

 

Nagroda dla światowej ikony mody powędrowała z kolei do potomkini rodu Guinnessów i przyjaciółki Alexandra McQueena, Daphne Guinness.

 

Nowojorska gala na długo zostanie także w pamięci założycielkom internetowego sklepu Net-A-Porter, który otrzymał tytuł „Najlepszej firmy zajmującej się sprzedażą detaliczną przez Internet” oraz marce Topshop, której projektantom można pogratulować tytułu „Najbardziej wpływowych na rynku high street”.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Global Fashion Awards | Barbara Hulanicki | Topshop | ERDEM | Marc Jacobs | Phoebe Philo | Miuccia Prada |

podobne artykuły