Logotyp serwisu lamode.info
MĘSKA KOLEKCJA FILIPPA K JESIEŃ-ZIMA 2011/12

MĘSKA KOLEKCJA FILIPPA K JESIEŃ-ZIMA 2011/12

Prezentujemy męską część kolekcji szwedzkiej marki Filippa K na jesień-zimę 2011/12.

Projektanci marki Filippa K proponują mężczyznom na jesień-zimę 2011/12 stonowany, minimalistyczny styl. Klasyczne elementy takie jak kaszmirowy płaszcz czy marynarka ze stójką połączone są tu warstwowo z lekkimi golfami i rozpinanymi koszulami. Projektanci zwracają też uwagę na garnitur, który nigdy nie wychodzi z mody.

 

W kontraście do czystych, nowoczesnych form Filippa K przedstawia projekty inspirowane pracą w porcie. Oversize’owe nieprzemakalne płaszcze, swetry z grubej wełny, do złudzenia przypominające te, które z updobaniem noszą rasowe wilki morskie i melanżowe dzianiny. Klasyczna flanela i tweed występują jako dodatki, podkreślające stylizacje. Analogicznie do kolekcji damskiej, męska opiera się na stonowanych barwach – dominują szarość i camel połączone z ciemnym grantem i orzechowymi brązami. Gdzieniegdzie widać mały akcent w postaci żywej czerwieni i łagodnych zieleni.

 

Kolekcja jesień-zima to kwintesencja mroźnej Skandynawii - z jednej strony nowoczesność, z drugiej nostalgia za wiekową tradycją.

tagi: Filippa K | trendy jesień-zima 2011/12 | kolekcja | moda damska |

podobne artykuły