PL / EN
LOOKBOOK KOLEKCJI MALDORORA MBC WIOSNA LATO 2012

LOOKBOOK KOLEKCJI MALDORORA MBC WIOSNA LATO 2012

Zobaczcie najnowszy lookbook kolekcji Maldorora inspirowanej postacią Czarnej Madonny. Przed Wami kolekcja MBC wiosna lato 2012.

Punktem wyjściowym  najnowszej kolekcji Maldorora MBC została Czarna Madonna we wszystkich swoich wcieleniach, od La Morenety z Katalonii po Matkę Boską Częstochowską. Jego projekty nawiązują do mrocznego, średniowiecznego pojmowania religii, pewnego ekstremum. Stąd też świadomy wybór kolorystyki całości – suknie, spódnice, topy, płaszcze występują tu tylko i wyłącznie w głębokiej, smolistej czerni. Ciekawi szeroka gama zastosowanych materiałów – len, jedwab i wełna korespondują z ortalionem i taftą z lureksem. Wykorzystuje się tu nawet nieklasyczną taśmę VHS.

 

W kwestii kroju Maldoror bazował na haute couture (co widać w misternej konstrukcji niektórych projektów), ale połączył je ze stylem sportowym, dzięki czemu kolekcja zyskała na uniwersalności.

 

To jedna z najmroczniejszych, a jednocześnie najlepszych kolekcji projektanta, który stworzył kolekcję komercyjną w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Maldoror | trendy wiosna lato 2012 | kolekcja | moda polska |

podobne artykuły