PL / EN
KOLEKCJA REEBOK CLASSIC & FUNDACJA KEITHA HARINGA

KOLEKCJA REEBOK CLASSIC & FUNDACJA KEITHA HARINGA

Współpraca Reebok Classic z Fundacją Keitha Haringa jest kolejną z rzędu inicjatywą jaką amerykańska firma podejmuje w ramach programu Affili’Art, którego przedmiotem jest mariaż mody i sztuki w oparciu o unikalną wizję wybranego Artysty

Keith Allen Haring to jeden z najgłośniejszych Artystów lat ’80, którego prace były żywym komentarzem do sytuacji społecznej Nowego Jorku ówczesnego czasu. W procesie powstawania kolekcji Reebok Classic x Keith Haring Foundation wykorzystane zostały najbardziej ikoniczne projekty Amerykanina – takie jak Radiant Baby, Everyman czy Barking Dog.

 

 

Poprzednimi Artystami, których prace i filozofia zostały wykorzystane przy redefiniowaniu flagowych sylwetek Reeboka byli Jean-Michael Basquiat i Ryan McGinness.

 

 

Kolekcja, która trafi do wyselekcjonowanej grupy sklepów w Polsce w przyszłym miesiącu składać się będzie z najbardziej klasycznych modeli Reeboka – m.in. Classic Leather Mid czy Classic Leather Lux, które posłużyły za żywe tło dla reinterpretacji myśli i pracy Haringa.

 

Zerknijcie do galerii i zobaczcie, co już niebawem znajdziemy w sklepach!

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Kolekcja Reebok Classic x Fundacja Keitha Haringa | Reebok Classic | Keith Haring | Keith Haring dla Reebok Classic |

podobne artykuły