PL / EN
CZY CHANEL STAĆ NA PLAGIAT?

CZY CHANEL STAĆ NA PLAGIAT?

Biżuteria z kolekcji jesień zima 2012 projektu Karla Lagerfelda dla Chanel niebezpiecznie przypomina tę z kolekcji Pameli Love. Kto kogo skopiował?

W najnowszej kolekcji marki Chanel jesień zima 2012 znalazły się kosmiczne akcesoria, w tym zachwycająca biżuteria z kryształami. Wnikliwy obserwator zauważy jednak pewne podobieństwo między bransoletami z wybiegu w Paryżu, a kolekcję z 2011 roku amerykańskiej projektantki Pameli Love.

 

Jakolwiek różnice w wyglądzie są minimalne, różnice cenowe zaskakują. Stworzone przez Pamelę Love ametystowe bransolety kosztują ok. 1600 złotych, te sygnowane metką Chanel trzy razy więcej. A może raczej kosztowałyby trzy razy więcej, gdyż według oświadczenia wydanego przez Chanel, dom mody zdecydował się na wstrzymanie sprzedaży akcesoriów z kolekcji jesień zima 2012. W związku z naruszeniem praw innego projektanta, powiedziała rzecznik prasowy francuskiej marki.

 

Chanel jesień zima 2012fot. East News/ Od lewej bransolety z kolekcji Chanel jesień zima 2012 i bransolety z kolekcji Pamela Love 2011

 

Co sądzicie o całej sprawie? Czyżby Karlowi kończyły się pomysły?

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: trendy jesień zima 2012 | Pamela Love | Chanel |

podobne artykuły