PL / EN
CANADA - NIEPOKOJĄCY FILM TOWARZYSZĄCY NAJNOWSZEJ KOLEKCJI NENUKKO

CANADA - NIEPOKOJĄCY FILM TOWARZYSZĄCY NAJNOWSZEJ KOLEKCJI NENUKKO

Ludzkie ciało poddane rytmicznym oddziaływaniom, bezruch i obezwładniające emocje. Brzmi intrygująco? Taki właśnie jest film Przemka Dzienisa i Filipa Cicheckiego towarzyszący najnowszej kolekcji Nenukko Canada wiosna lato 2013.

Wielu komentatorów zwróciło uwagę na zagadkowe filmowe kardy i zbliżenia, będące tłem dla pokazu wiosennej kolekcji Nenukko, który odbył się w ramach październikowej edycji Fashion Week Poland w Łodzi. Intrygujące urywki okazały się fragmentami etiudy pt. Canada, autorstwa Przemka Dzienisa i Filipa Cicheckiego, powstałej w ścisłym związku z kolekcją marki.

 

 

Inspiracją filmu, jak i wiosennej kolekcji Nenukko, stało się uczucie obezwładniającego nadmiaru bodźców zewnętrznych, stanowiące według autorów jedną z nieodłącznych cech współczesności. Choć klip pozbawiony jest fabularnej narracji, przekazuje ogromny bagaż emocji. W następującym po sobie ciągu kadrów i zbliżeń, obserwujemy zastygłe ciała modeli poddane silnym rytmicznym oddziaływaniom. Studyjna dokładność i laboratoryjne ujęcia, w połączeniu z czystą, sportową formą projektów Nenukko, sprawiają, że całość filmu wydaje się być niepokojojącą mieszanką instalacji artystycznej i eksperymentu naukowego. Robi wrażenie!

 

 

źródło: materiały prasowe

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: Nenukko | Nenukko Canada ss 2013 | trendy wiosna lato 2013 | Przemek Dzienis | FIlip Cichecki |

podobne artykuły