Logotyp serwisu lamode.info
CADBURY PRZEPRASZA NAOMI CAMPBELL

CADBURY PRZEPRASZA NAOMI CAMPBELL

W swojej reklamie Cadbury obraziło super modelkę Naomi Campbell, a ta postanowiła ostro zareagować. Sprawdź, co z tego wynikło.

Cukiernicza firma Cadbury przeprosiła super modelkę Naomi Campbell za użycie sformułowania kojarzonego z jej wizerunkiem w kampanii promocyjnej nowej czekolady Bliss. Chwytliwe hasło reklamowe brzmi “Move over Naomi, there's a new diva in town” (Przesuń się Naomi, w mieście jest nowa królowa przyp. red.), a na obrazku widnieje tabliczka czekolady obsypana diamentami.

 

- Jestem w szoku. To przykre być opisywaną jako tabliczka czekolady, nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich czarnoskórych kobiet i mężczyzn. Nie widzę w tym haśle nic śmiesznego. Jest obraźliwe i godzące w moją osobę – twierdzi Naomi Campell. Jej matka, Valerie Morris, całą reklamę nazywa rasistowską.

 

W piątek na stronie Cadbury pojawiło się oświadczenie, w którym firma przeprasza Naomi Campbell oraz jej rodzinę i bierze na siebie pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Dodaje też, że reklama została wycofana z rynku.

 

To haniebne, że Cadbury zdecydowało się przeprosić po tak długim czasie. Mam nadzieję, że wyciągną z tego nauczkę i zatrudnią bardziej odpowiedzialny i zróżnicowany management, który będzie unikać rażących zaniedbań – skomentowała przeprosiny firmy słynna modelka.

 

Co sądzicie o tej czekoladowej wojnie?

tagi: modelka | Cadbury | Naomi Campbell |

podobne artykuły