PL / EN
BLOG - MACARONI TOMATO

BLOG - MACARONI TOMATO

Blog Macaroni Tomato to najsłynniejsza strona o modzie męskiej w eleganckim wydaniu i polska odpowiedź na The Sartorialist. Dowiedzcie się więcej o jego autorze!

Na blogu Wojciecha Szarskiego entuzjaści świetnie skrojonych garniturów, butów robionych na miarę i eleganckich dodatków znajdą prawdziwe skarby. Tomato Macaroni jest bowiem przewodnikiem po najlepszych zakładach krawieckich, szewskich i wszystkich miejscach, które w mgnieniu oka powinny znaleźć się na liście panów ceniących wysokiej jakości klasykę. Autora tej niezwykle przydatnej strony i laureata nagrody Oscary Fashion w kategorii najlepszy polski blog przepytaliśmy z inspiracji, ulubionych elementów garderoby i początków zabawy z blogiem.

 

Macaroni Tomato - ciekawy pomysł na nazwę bloga...

 

Pod takim nick'iem funkcjonowałem swego czasu na paru forach internetowych. Poza tym lubię włoski styl i zależało mi na nazwie, która będzie miała włoskie skojarzenia, a nie będzie nadęta i poważna. 

 

 

Co jest dla Ciebie źródłem inspiracji? Czy masz ulubionych projektantów?

 

Mam swoich ulubionych sartorial heroes. Jednym z nich jest Cary Grant. Bardzo dyskretny i perfekcyjny syl. Inspiruję się też świetnymi zestawami, jakie czasem można zobaczyć na zdjęciach Scott'a Schuman'a z The Sartorialist, najsłynniejszego chyba modowego blogera świata. Czasem pokazuje znakomite klasyczne zestawy, zawsze noszone z dużym luzem.

 

 

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z blogosferą?

 

Parę lat temu postanowiłem sobie uszyć garnitur na miarę, ale nie miałem pojęcia do jakiego krawca w Warszawie się udać. Dużo informacji na temat warszawskich krawców znalazłem na amerykańskich stronach. To mnie zastanowiło. Pomyślałem, że skoro są tu krawcy, do których specjalnie przylatuje się z całego świata, to warto o nich napisać polskim czytelnikom.

 

 

Dlaczego warto śledzić Twój blog?

 

Kierowany jest głównie do mężczyzn, a my jesteśmy praktyczni. Staram się, żeby na blogu były konkretne informacje i rady. Piszę blog jakiego sam szukałem kilka lat temu.

 

 

Czym zajmujesz się na co dzień? Czy masz wykształcenie w kierunku mody?

 

Skończyłem reżyserię filmową na Wydziale Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego. Od paru lat utrzymuję się z pisania scenariuszy. Teraz jestem współscenarzystą serialu Hotel 52. A wykształcenia w kierunku mody? Cały czas je zdobywam…

 

 

Twoim absolutnym must have w garderobie są... 

 

Granatowy garnitur, biała koszula z miękkim kołnierzykiem, niebieska koszula, niebieski krawat z grenadyny, brązowe i czarne wiedenki.

 

 

Jak według Ciebie powinna wyglądać idealna stylizacja? 

 

Dobrze ubrany mężczyzna nie rzuca się w oczy, ale zapada w pamięć. Idealnie, jeśli żaden z elementów zestawu nie przyciąga zbytnio uwagi, ale ktoś kto na nas patrzy myśli: Kurczę, nie wiem jak on to zrobił, niby nic niezwykłego na sobie nie ma, ale wygląda świetnie.

 

 

Co poradziłabyś początkującym bloggerom?

 

Znajdźcie swoją niszę. Nikogo nie naśladujcie, piszcie tylko o tym co Wam w duszy gra. Jeśli będziecie to robić dobrze i z pasją, czytelnicy Was znajdą.

 


Gdzie najbardziej lubisz robić zakupy?

 

Mam kilka ulubionych sklepów w Internecie z dodatkami i materiałami na kolejne zamówienia.

 

 

W galerii znajdziecie fotorelację z wizyty Wojtka u jednego z warszawskich krawców, a po więcej przydatnych informacji zapraszamy na Macaroni Tomato.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: blog | blogger | Macaroni Tomato |

podobne artykuły