PL / EN
BLOG - BMAGAZYN

BLOG - BMAGAZYN

Bądź Modny, Bądź Sobą – to zasady, którymi w wyborze swojej garderoby kieruje się autor strony BMagazyn, Adam Kwiatkowski. Ciekawe zestawy, połączenie różnorodnych stylów to cechy charakterystyczne jego ubioru. Przeczytajcie nasz wywiad z blogerem.

 

Połączenie ubioru dandysa ze sportowym lookiem. Zamiłowanie do dodatków i nieprzeciętnych stylizacji. To wszystko możecie zobaczyć na blogu Adama Kwiatkowskiego. Przeczytajcie naszą rozmowę z autorem strony BMagazyn.

 

 

Skąd pomysł na założenie bloga?

 

Pomysł na założenie pierwszego bloga zrodził się po przeczytaniu artykułu o Tavi Gevinson w 2009 roku. Wówczas postanowiłem spróbować swoich sił z blogowaniem. Z jakim skutkiem? To już pozostawiam innym w ocenie.


Co oznacza Bmagazyn? Czym się kierowałeś w wyborze nazwy strony?
 

Bądź Modny, Bądź Sobą, - B Magazyn. Głównie kierowałem się prostym przekazem, krótkim i konkretnym nazewnictwem. Nie chciałem tworzyć jakiegoś długiego anglojęzycznego dziwoląga, którego połowa społeczeństwa nie umie lub nie chce odczytać i zapamiętać. W myśl tej idei narodził się B Magazyn.
 
 

Czy blog to tylko hobby czy dobrze płatna praca?
 

Blog to zarówno pasja jak i praca. Myślę, że każdy kto prowadzi bloga to potwierdzi. Jest to głównie moje hobby, które również przynosi pewne profity. Jednak celem nadrzędnym jest moda, nie finanse.
 
 

W jaki sposób zmieniło się Twoje życie od kiedy regularnie zacząłeś publikować?
 

Wbrew pozorom po założeniu blog życie nie ulega diametralnemu przetasowaniu. Wiadomo, że poświęcam trochę czasu na pisanie postów i robienie zdjęć, ale nie robię tego z obowiązku. Bloger może, ale nie musi.
 

 

Blog BMagazyn

 

Jak określiłbyś swój styl?
 

Trudno mi jednoznacznie sprecyzować , który styl jest moim. Kiedyś w jednym z wywiadów określiłem go jako synkretyczny. Myślę, że w dalszym ciągu mogę to potrzymać. Korzystam z różnych elementów, charakterystycznych dla rożnych stylów.

 

Czym się kierujesz w doborze garderoby?
 

Intuicją, podobnie jak w życiu. Wiadomo, że ona czasem zawodzi, ale to uczy mnie czegoś na przyszłość. Do ubrań podchodzę intuicyjnie, nie analizuję. Czekam na natchnienie, które jednak ma to do siebie, że nie uprzedza! Inspiracja często nachodzi mnie przed snem. Jeśli budzę się rano i uważam, że mój pomysł w dalszym ciągu jest dobry, przystępuję do realizacji.
 
 
Bez czego nie wyobrażasz sobie swojej szafy?
 

Bez ubrań!(śmiech). Odkąd skierowałem swoje zainteresowanie na modę, nie wyobrażam sobie, by moja cała garderoba mieściła się w jednaj podręcznej walizce! Nie jestem w stanie powiedzieć bez której konkretnie części garderoby nie mogę się obejść. Wychodzę z założenia, że szata zdobi człowieka.

 

Jakie są Twoje inspiracje? Czy wzorujesz się na gwiazdach filmu, estrady czy innych blogerach?
 

Mam całe spektrum inspiracji. Od kampanii reklamowych, poprzez sztukę po zwykłe przedmioty,  które Nas otaczają. Bodźce do tworzenia są wszędzie, trzeba tylko umieć je dostrzec.

 


Blog BMagazyn

 

 

Który mężczyzna jest Twoją ikoną stylu?
 
Mam ogromy problem z odpowiedzią na to pytanie. Myślę, że wynika to z  faktu,  iż próbuję utożsamić się ze swoją ikoną. Nie widzę jednak nikogo kto wykazywał się stylem synkretycznym. Myślę, że jedynym Panem którego styl często ewoluuje jest David Beckham. Dlatego cenię jego gust. Nudzi mnie styl polityków i gwiazd rocka.

Najlepsza stylizacja w historii kina?
 
Audrey Hepburn w Śniadaniu u Tiffaniego. Stylizacja perfekcyjna i nie do przebicia.
 

Jak wygląda świat męskiej blogosfery modowej?
 

Męska blogosfera w Polsce jest wręcz mikroskopijna w porównaniu do damskiej. Myślę również, że relacje blogerów są zdrowsze niż blogerek. Nie ma chorej rywalizacji, kopiowania i rzucania kłód pod nogi. Przynajmniej mówię za siebie :)

Czy czujesz się częścią modowej blogosfery?
 

Jak najbardziej! Jestem zadania, że jest to ważnym elementem blogowania. Nie chodzi o to by nawiązać lepszą czy gorszą współpracę, by dostać darmowe ubrania czy wygrać konkurs. Mam jednak wrażenie, że dla niektórych blogerek relacje z innymi nie są ważne! Z tego powodu nie mogę zaakceptować bloga Kasi Tusk, który nastawiony jest wyłącznie na zarobek! Znam również inne przykłady blogerów, którzy noszą pawie piórko.
 

Jak widzisz swoją blogową działalność w przyszłości?
 
Nie lubię zdradzać swoich planów. Mam jednak nadzieję, że mój blog przetrwa i będę miał czas na jego prowadzenie. Życzyłbym sobie sukcesów i czytelników, nawet jeśli będzie ich garstka :)


 
  

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: BMagazyn | blog BMagazyn | blog | bloger |

podobne artykuły