Jesienna szaruga to nie tylko opadające liście, ale też częste deszcze. O tej porze roku warto być przygotowanym na to, że zaraz po wyjściu z domu wpadnie się w kałużę. Niestety zwykłe kalosze nie pasują do stylizacji biurowej ani na randkę. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą gumowce Hunter. To najpopularniejsze buty na deszcz, które przydają się również o innych porach roku. Z czym łączyć Huntery? W jakich sytuacjach warto z nich skorzystać? O tym przeczytasz w artykule poniżej.
Hunter buty – marka z długą historią
Działalność firmy Hunter rozpoczęła się już w XIX wieku dzięki inicjatywie dwóch przyjaciół pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. W 1856 roku Henry Lee Norris i Spencer Thomas Parmelee otworzyli fabrykę w szkockim Glasgow, w której rozpoczęto produkcję butów z kauczuku. Marka Hunter gumowce zaproponowała farmerom. Znakomicie chroniły stopy przed przemoczeniem, dlatego szybko zostały docenione. Podczas I oraz II wojny światowej służyły brytyjskim żołnierzom. W 1945 roku pojawiły się również na ulicach Wielkiej Brytanii jako obuwie dla osób pracujących na zewnątrz podczas różnych warunków pogodowych. Firma stała się oficjalnym dostawcą kaloszy dla rodziny królewskiej.
Do najsłynniejszych modeli należą Royal Hunter Wellingtons (królewskie wellingtony myśliwskie) oraz Green Hunter (zielone kalosze myśliwskie). To właśnie zielone gumowce stały się kultowym produktem szkockiej marki. Moda na kalosze Hunter damskie rozpoczęła się w 2013 roku podczas London Fashion Week. Dostrzeżono, że kauczukowe obuwie ma nie tylko praktyczny wymiar, ale też wyróżnia się stylowym wyglądem.
Hunter kalosze damskie, męskie i dziecięce – jak rozpoznać oryginał?
Gumowce Hunter zyskały popularność przede wszystkim w modzie damskiej, ale są dostępne również w wersjach dla mężczyzn. Powodzeniem cieszą się również kalosze Hunter dla dzieci. Oryginalne modele znajdziesz w sklepie MT Collection. Sukces marki niestety przełożył się na pojawienie się na rynku podróbek. Na szczęście wystarczy odrobina wiedzy, aby rozpoznać oryginały. Czarny napis HUNTER powinien być umieszczony w białym prostokącie z czerwonym obramowaniem. Oryginalne modele są wykonywane maksymalnie z ośmiu części. Ich podeszwy mają specyficzną, wzmocnioną konstrukcję oraz charakterystyczny wzór, co uzyskuje się dzięki procesowi kalandrowania. Podróbki charakteryzują się gumą słabej jakości i szybko zaczynają przeciekać w miejscach łączeń.
Dlaczego warto mieć kalosze Hunter?
Kalosze damskie Hunter prezentują się stylowo i przydają się nie tylko podczas deszczowych dni. Cholewka oraz podeszwa są wykonane z kauczuku, co gwarantuje komfort użytkowania, a także zapewnia dobrą przyczepność do podłoża. Gumowce kultowej marki sprawdzają się na podmokłych terenach podczas spacerów z psem lub wędrówek po lesie. Mogą służyć jako oryginalny element outfitu lub praktyczne rozwiązanie do prac w polu. Są bardziej wytrzymałe niż gumowce innych firm. Ma to znaczenie również w przypadku najmłodszych użytkowników. Bieganie po kałużach i błocie sprawia mnóstwo frajdy, a kalosze Hunter dziecięce nie zniszczą się po kilku wyjściach. Z gumowców słynnej marki można korzystać o każdej porze roku. Gdy zima nie jest mroźna i więcej w niej chlapy niż śniegu, wystarczy dokupić specjalne skarpety do kaloszy Hunter, które zapewnią ciepło.
Jak nosić gumowce damskie Hunter?
Matowe i lakierowane kalosze Hunter damskie zapewniają stylowy wygląd nawet w najbardziej niepogodny dzień. Do Hunterów pasują wszystkie obcisłe spodnie i legginsy. Oryginalnie prezentują się czarne kalosze z białymi rurkami z wysokim stanem oraz płaszczem w dowolnym kolorze. Świetnie wyglądają również legginsy o wzorze imitującym jeansy wraz z kurtką bomberką. Huntery są dostępne w różnych ciekawych kolorach. Intensywnie nasycony odcień wiśni stanowi pożądaną propozycję na jesień. Kalosze o tej barwie możesz łączyć z garderobą w tonacjach szarości, zieleni, czerni, bieli. Najpopularniejsze są Huntery z wysoką cholewką, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po niskie modele przypominające wyglądem sztyblety.
fot. materiały prasowe
Materiał zewnętrzny