PL / EN
90.LETNIA IRIS APFEL PROJEKTANTKĄ TOREBEK

90.LETNIA IRIS APFEL PROJEKTANTKĄ TOREBEK

Ikona mody Iris Apfel mimo zaawansowanego wieku nie spoczywa na laurach. Właśnie zaprojektowała linię torebek dla konserek.

W wieku 90.lat Iris Apfel przejdzie do historii nie tylko jako specjalista od wystroju wnętrz, znawczyni kosmetyków MAC, designerka oprawek i ikona mody, ale także jako projektantka torebek. Do tej pory współpracowała z marką HSN i dla niej przygotowała kilka projektów tych kobiecych akcesoriów, jednak ta linia będzie sygnowana tylko i wyłącznie jej nazwiskiem.

 

Torby Iris są gratką dla koneserek. I to odważnych koneserek, bowiem większość z nich zrobiono z mongolskiej wełny, włosia i skóry węża. Ceny kształtują się od 230 do 400 dolarów.

 

To bardzo dobra cena. W sam raz. Wierzę, że istnieją na tej planecie ludzie, którzy są gotowi zapłacić za dobry design i świetną jakość. – zachwala Apfel .

Podobno większość dodatków inspirowana jest ptakiem dodo, choć wcześniej projektantka skłaniała się ku dinozaurom. Kolor i objętość wzięły się z osobistych upodobań dziarskiej staruszki.

Do wyboru klientki Apfel będą mieć dwanaście różnych toreb, w pięciu kolorach.

Iris jest bez wątpienia jedną z najbardziej zapracowanych 90.latek na świecie. Kiedy nie pracuje nad projektami, wykłada na Uniwersytecie w Teksasie, gdzie wdraża studentów w tajniki marketingu mody. Ostatnio bierze też udział w filmie dokumentalnym o niej samej.

 

Przyzwyczaiłam się do życia na krawędzi wulkanu. Kocham to co robię, moje życie jest moją pracą. – zapewnia Iris Apfel. Tylko pozazdrościć!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: projektant | IRIS APFEL |

podobne artykuły