PL / EN
7 POLSKICH MAREK AKCESORIÓW, KTÓRE WARTO ZNAĆ

7 POLSKICH MAREK AKCESORIÓW, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Produkowane w polskich manufakturach z tradycją.

Kapelusze z wikliny, jedwabne malownicze apaszki czy skórzane paski z klamrą w kształcie róży, w dodatku wykonane ręcznie z najwyższej jakości tkanin. Odkryjcie polskie marki akcesoriów na rodzimym rynku! 

AKCESORIA – AUTORSKIE MARKI NA POLSKIM RYNKU

Bellera to marka skórzanych pasków, która tworzy produkty w Polsce. Inspiruje się naturą, dlatego nie brak w niej odwołań do kolorów oraz podkreślania autentyczności. „Pomysł na markę narodził się podczas poszukiwań paska do zadań specjalnych, a mianowicie – do utrzymania dwóch aparatów podczas reportażu. Potrzebny był model solidny, wykonany z grubej i mocnej skóry, a do tego ładny i elegancki. Trudne zadanie. Niestety przeglądając wiele stron i wypróbowując kilka projektów popularnych marek, żaden się nie sprawdził. Powstawały odkształcenia skóry, a nawet pęknięcia, co nie pozwalało na bezpieczne użytkowanie. Postanowiłam więc sama się tym zająć i skoro takiego produktu nie było w sklepach, zacząć go tworzyć” – czytamy na blogu Marty, założycielki marki. W kolekcji Bellera znajdziecie paski, które zaskakują unikalnym połączeniem ultra kobiecości z surowym charakterem. Proste, minimalistyczne modele wykonane m.in. ze skóry bydlęcej ozdobiono klamrami w kształcie róży czy wykonano z pereł.

Skórzany pasek z klamrą z perłami, Bellera - akcesoria

Polska marka Paris + Hendzel powstała w 2013 roku. Nazwa wywodzi się od nazwisk rodowych rodziców założyciela, pieczętujących się szlacheckim herbem Prawdzic, pełniącym funkcję logo firmy. W ofercie znajdziecie najrozmaitsze odmiany kapeluszy: od panamy po fedorę, zaprojektowanych z naturalnych materiałów, takich jak słoma czy liście łyczkowca dłoniastego. Kolekcja bazuje na średniej wielkości modelach, ale i spektakularnych, które wykończą stylizacje minimalistek lubiących duże, ozdobne formy.

Kapelusz Paris + Hendzel - akcesoria

Marka Sirène wierzy, że okulary kształtują wizerunek - są dopełnieniem osoby, która je nosi. Nazwa powstała jako efekt inspiracji książką „Syreny z Tytana” Kurta Vonneguta. W kolekcji znajdziecie modele wyprodukowane w sposób odpowiedzialny z dbałością o środowisko, nie wykorzystując materiałów odzwierzęcych. W linii królują oprawki wykonane m.in. z actetatu Mazzucchelli w kolorze brązu czy tytanowe, zaprojektowane dla eleganckich mężczyzn.

Marka Sunday Brunch powstała z myślą o kobietach, poszukujących detali wysokiej jakości. Jej akcesoria projektowane są przez doświadczony zespół kreatywny, a następnie produkowane w polskiej manufakturze z tradycją (od 1924 roku!) z zamiłowaniem do jedwabiu. Brand dba o to, aby każdy wzór był niepowtarzalny oraz spełniał wysokie wymagania estetyczne klientów, po naniesieniu ich na delikatną, jedwabną fakturę. Konik to dbałość o detal, dlatego całość jest starannie opakowana w wysokiej jakości płócienne pudełko, sygnowane logiem marki. W kolekcji znajdziecie jedwabne apaszki np. w odcieniu kości słoniowej i głębokiego granatu z graficznym motywem róży.  

Roboty Ręczne to rodzinna marka, która powstała z miłości do tradycyjnego rzemiosła oraz ponadczasowego wzornictwa. Projektantka, Marta Iwanina-Kochańska, absolwentka ASP w Warszawie i studentka ASP w Krakowie oraz Design Institute w Lahti bazuje na dziewiarstwie ręcznym. Marka pracuje także z lokalnymi rzemieślnikami, niezmiennie poszukując najlepszych materiałów i wykonawców kochających swoją pracę. Każdego roku przedstawia nowe kolory, sploty oraz modele, projektując na zamówienie, dzięki czemu akcesoria mogą być spersonalizowane. W kolekcji znajdziecie m.in. wiklinowe koszyki czy kapelusze z naturalnych traw.

Wiklinowa torebka, Roboty Ręczne - akcesoria

Muscat oferuje oprawki wykonywane ręcznie z najwyższej jakości acetatu. Wycina je z jednego kawałka, dlatego są niezwykle trwałe i nie odkształcają się. Każdy klient otrzymuje soczewki okularowe Premium zawierające niezbędne dla oczu filtry: UV, antyrefleks oraz utwardzającą powłokę, chroniącą MUSCATy przed zadrapaniem. W kolekcji znajdziecie eleganckie okulary w cienkich oprawkach z karmelowymi czy srebrnymi szkłami oraz złoto-różowymi detalami.

POLECAMY: BUTY - 11 POLSKICH AUTORSKICH MAREK, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Fascynacja modą męską zdopingowała markę Poszetka do założenia małej rodzinnej manufaktury w 2010 roku. Dzięki odbiorcom, zebrała potrzebne informacje, które w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem, pomogły stworzyć wysokiej jakości produkty. Marka oferuje niszowe produkty szyte lokalnie, przeciwstawiając się masowej produkcji. Dlatego w ofercie znajdziecie po kilkanaście sztuk danego modelu, które definiuje precyzja ręcznego wykonania i indywidualne podejście. W 2014 roku, Poszetka zdobyła nagrodę „Silesia Fashion Point” w kategorii „Tworzenie Mody”. W kolekcji znajdziecie malownicze, jedwabne apaszki zainspirowane stolicami świata, jak i regionami np. Berlinem, Londynem czy Śląskiem

W galerii prezentujemy perełki modowe, które znajdują się w ofercie polskich, autorskich marek akcesoriów, które warto znać.

video

GUCCI JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: akcesoria | wiosna lato 2019 | marki | TRENDY |

podobne artykuły