PL / EN
21. CIEKAWOSTEK NA TEMAT ANNY WINTOUR WEDŁUG THE DAILY TELEGRAPH

21. CIEKAWOSTEK NA TEMAT ANNY WINTOUR WEDŁUG THE DAILY TELEGRAPH

Brytyjski dziennik The Daily Telegraph przygotował specjalne zestawienie dwudziestu jeden ciekawostek na temat redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’aAnny Wintour. Poznajcie szczegóły.

 

„Pierwsza dama modowej branży”, chłodna i zdystansowana redaktor naczelna, mierząca wszystkich swoim oceniającym spojrzeniem, jedna z najbardziej zapracowanych i przedsiębiorczych kobiet oraz bardzo wymagająca szefowa. Po takim opisie, trudno się nie domyślić, o kim mowa. Opowieści o słynnej redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a są z pewnością jednymi z najpopularniejszych historii z życia branży mody.

 


Brytyjski dziennik The Daily Telegraph również przypomniał sylwetkę znanej redaktorki, publikując na swojej stronie internetowej dwadzieścia jeden ciekawostek na temat Anny Wintour.

 

1. Podobno w trakcie Londyńskiego Tygodnia Mody, Anna Wintour, w celu utrzymania nienagannego stanu swojej słynnej fryzury, suszy włosy dwa razy dziennie – rano i wieczorem.


2. Ma trójkę rodzeństwa - Patricka (pełni funkcję redaktora działu politycznego pisma The Guardian), Jamesa i Norę. Miała również trzeciego brata Geralda, który zginął w dzieciństwie w wypadku samochodowym.

3. Postać Mirandy Priestly z książki „Diabeł ubiera się u Prady”, napisanej przez osobistą asystentkę - Lauren Weisberger, została wzorowana na postaci Wintour. Jeśli wszystkie fakty się ze sobą zgadzają, to wychodzi na to, że codziennym lunchem w biurze słynnej pani redaktor jest świeży stek z najlepszej nowojorskiej restauracji.

4. Anna Wintour od dwudziestu lat jest wierna jednemu modelowi butów Manolo Blahnika. Ich charakterystyczną cechą jest mały obcas i cielisty kolor, idealnie dobrany to jej odcienia skóry (krążą plotki, że Anna ma w swojej garderobie znacznie więcej odcieni ulubionych butów i zakłada je zależnie od aktualnego tonu swojej opalenizny).

 
5. Na początku swojej kariery, Wintour pracowała w magazynie Harpers and Queen w Londynie (obecnie Harper's Bazaar), następnie przeniosła się do Harper's Bazaar US, brytyjskiego Vogue’a oraz pisma House and Garden, by w 1988 roku objąć stanowisko redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a.
 
6. Jej zainteresowanie dziennikarstwem nie jest przypadkowe. Ojciec Anny Wintour- Charles, był redaktorem London Evening Standard, a powyższą funkcję sprawował od 1959 do 1976 roku. W 1955 był również pomysłodawcą corocznej nagrody Evening Standard Theatre Awards, które wręczane są do dzisiejszego dnia.
 
7. Na pierwszej okładce amerykańskiego Vogue’a pod przewodnictwem Anny Wintour pojawiła się izraelska modelka Michaela Bercu. Miała na sobie dżinsy marki Guess oraz ozdobną górę odsłaniającą brzuch Christian Lacroix Haute Couture, co jak na tamte czasy stanowiło na tyle nietypową stylizację, że zaczęto się zastanawiać, czy fotoedytorzy nie popełnili jakiegoś błędu. „Marynarka była wówczas częścią damskiego kostiumu, a spódnica nie pasowała na Michaelę. Spędziła wakacje w rodzinnym Izraelu i przybrała nieco na wadze” – tłumaczyła Wintour. „Nie, żeby to było podstawowym powodem. W rzeczywistości chodziło o ideę wykorzystania wyniosłego haute couture i żartobliwego wrzucenia go do prawdziwego życia i obserwowania, co się stanie”.
 
8. Tenis to ulubiony sport Anny Wintour. Podobno każdy dzień rozpoczyna od krótkiej rozgrywki o 5 rano przed pracą. Jest również regularną bywalczynią US Open, Wimbledonu oraz French Open, a jej ulubionym graczem jest Roger Federer.
 
9. Podobnie jak księżna Cambridge, Wintour nie należy do osób, które pojawiają się tylko raz w jednym ubraniu. Redaktor naczelna, która jest wielką fanką sukienek Prady, często zakłada ten sam model na różne okazje.
 
10. Ci, którzy marzą o zatrudnieniu u Wintour, muszą wiedzieć, że znana redaktor uwielbia silne osobowości. „Nie lubię ludzi, którzy mówią „tak” na wszystko, o co ich poproszę. Chcę pracować z ludźmi, którzy potrafią się kłócić, z czymś nie zgodzić i mają swoją opinię, która wpłynie na charakter magazynu. Mój ojciec wierzył w kult osobowości. Sprowadził do siebie samych wspaniałych pisarzy i kolumnistów. Chcę to zrobić również tutaj”.
 
11. Ze względu na swoją oziębłą postawę, mogła mieć przydomek „Nuclear Wintour”, jednak w filmie „September Issue" zdradziła, że jej wielką słabością są jej dzieci. Anna Wintour ma dwójkę dzieci: syna Charlesa i córkę Bee.
 
12. Anna Wintour jest zwolenniczką prezydenta Baracka Obamy. W roku 2012 pozyskiwała fundusze na kampanię wyborczą i od tej pory cały czas wspiera Partię Demokratyczną.
 
13. Choć Wintour zbliża się do emerytalnego wieku, cały czas do jej codziennych zadań w Condé Nast dochodzą nowe obowiązki. Od 2013 roku sprawuje również stanowisko dyrektor artystycznej wydawnictwa, a od lipca 2014 jest również dyrektorem redakcji.
 
14. Kolejną charakterystyczną cechą Wintour jest jej punktualność. Bardzo często można ją zauważyć, jak siedzi samotnie w pierwszym rzędzie na pokazach mody, z niecierpliwością czekając na rozpoczęcie wydarzenia.
 
15. Wintour powiedziała kiedyś w wywiadzie dla The Telegraph, że kocha Nowy Jork, bo „jest to miasto dla ludzi, którzy chcą pracować. I kocham to, że jest to miasto dla ludzi z każdego zakątku świata – więc nikt nie ocenia cię za akcent, kim był twój ojciec, ani za nic z tych wszystkich Brytyjskości”.
 
16. Jej córka Bee Schaffer powiedziała o matce, że jest jedną z „najbardziej hojnych osób, jakie można spotkać” i że zawsze „przedkłada czyjąś osobę nad siebie”. Bee nazywa również Wintour niezwykle wydajną i pracowitą osobą oraz kimś, kto „szybko się nudzi”.
 
17. Wintour została uznana za jedną z najbardziej stylowych osób, kiedy Costume Institute z Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku został nazwany jej nazwiskiem, zmieniając nazwę na The Anna Wintour Costume Center. To właśnie w tym miejscu organizowane są wystawy poświęcone tematyce modowej, jak również majowe wydarzenie Met Ball Gala, co roku inaugurujące daną tematyczną ekspozycję.
 
18. Urodzona w Londynie Anna Wintour nosi tę samą fryzurę od czternastego roku życia.
 
19. Wintour jest wielbicielką futer, a to upodobanie nie jest mile widziane przez niektóre środowiska. W 2005 roku, podczas trwania Paryskiego Tygodnia Mody, Wintour została obrzucona szarlotką przez członków organizacji PETA, kiedy zmierzała na pokaz kolekcji Chloé.
 
20. Anna urodziła się w Londynie w 1949 roku. Uczyła się w North London Collegiate School.
 
21. Od 2004 roku Wintour jest partnerką Shelby Bryana, teksańskiego przedsiębiorcy.
 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Anna Wintour | Vogue US | The Daily Telegraph |

podobne artykuły