lamode > INFO > MODOPEDIA > ŻAKIET CHANEL (IKONY MODY)
Lamode.info

ŻAKIET CHANEL (IKONY MODY)

ŻAKIET CHANEL (IKONY MODY)

Dodane przez Ewelina Jabkiewicz
17 Sierpień '16

Jakie są jego korzenie, jak zmieniał się na przestrzeni ostatnich sezonów i jak powstaje wyrafinowany projekt haute couture – poznajcie bliżej żakiet Chanel!

 

Są w modzie rzeczy, które na zawsze pozostaną kwintesencją stylu: jeansy, biała koszula i żakiet Chanel” – przekonuje Karl Lagerfeld. Ten ponadczasowy projekt powstał w 1954 roku kiedy Coco postanowiła sprzeciwić się krępującej, bogato zdobionej modzie i wprowadzić do kobiecej szafy więcej wygody, ruchu i minimalizmu. „Żakiet Chanel to marynarka męska, która stała się typowo kobieca, w momencie kiedy zaczęła symbolizować obecną nonszalancką elegancję” – opowiadał o jednej z ikon Chanel obecny dyrektor kreatywny paryskiego domu mody. Pierwotnie to tweed był tkaniną tego okrycia wierzchniego z czterema kieszeniami i guzikami z logo marki, a projektantka proponowała łączyć je ze skompletowaną spódnicą midi. Dzisiaj przybiera coraz to nowsze oblicza – w krojach, kolorach, printach i detalach.

 

Zobaczcie niezwykły film ukazujący kulisy powstawania słynnego żakietu, a także sprawdźcie w galerii ostatnie jego interpretacje autorstwa Karla Lagerfelda!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja