lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > VERSACE – MĘSKA KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015
Lamode.info

VERSACE – MĘSKA KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

VERSACE – MĘSKA KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
13 Styczeń '14

„Mężczyzna Versace nigdy nie jest roztropny, nigdy” –  tak Donatella Versace skomentowała pokaz swojej męskiej kolekcji na jesienno-zimowy sezon 2014/2015. Trzeba przyznać, że miała w tym wiele racji, bo jej najnowsze projekty skutecznie prowokowały odważnymi krojami. Na wybieg mediolańskiego Tygodnia Mody wyszli mężczyźni w skąpych stylizacjach, z których największą uwagę przyciągały obcisłe spodnie, odsłaniające ich nagie pośladki i bieliznę we wzory, jakie często pojawiają się na bandanach.

 

W kolekcji znajdziemy elementy stylu westernowego, którego podstawą są buty-kowbojki, skórzane spodnie, nabijane ćwiekami pasy imitujące te na kolty, bransolety-kajdanki oraz szereg charakterystycznych detali, takich jak naszywki odwołujące się do Dzikiego Zachodu - podkowy, gwiazdy szeryfa i kaktusy. Kolekcja nabrała zadziornego rockowego charakteru dzięki skórzanym motocyklowym kurtkom, ćwiekowym aplikacjom i „ubrudzonym smarem”, poszarpanym denimowym spodniom. Jego uzupełnieniem były kaski z emblematyczną dla włoskiej marki głową Meduzy.  

 

Nie zabrakło bezpośrednich nawiązań do stylu Versace z dekady lat 90, a jego podstawą były połyskujące, kolorowe koszule, w których westernowe symbole zostały wkomponowane w kojarzone z włoską marką wzory. „Młody klient Versace szuka tego rodzaju produktów” – wyznała projektantka. Trudno polemizować ze zdaniem Donatelli Versace, konsekwentnie budującej estetykę swojej marki i świadomej potrzeb swoich najwierniejszych klientów. Ci, którzy nie należą do zwolenników jej stylu, również nie powinni być zaskoczeni kolejnymi prowokacjami włoskiej marki, która najwyraźniej znalazła stałą grupę swoich nabywców. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja