lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > VERSACE - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015
Lamode.info

VERSACE - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

VERSACE - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
19 Listopad '14

Zamiast ostentacyjnej seksualności i maksymalistycznej mody z całym dobrodziejstwem inwentarza marki Versace pojawiły się proste geometryczne kroje utrzymane w charakterze nowoczesnej sportowej mody. Choć w wiosenno-letniej kolekcji nie zabrakło kojarzonych z estetyką włoskiego domu mody detali, tym razem nie były one aż tak dominujące w nowym sezonie. Wszechobecna czerń, rzędy ćwieków i złotych łańcuchów, greckie meandry oraz ikoniczna głowa Meduzy odeszły na drugi plan i ustąpiły miejsca kontrastowym zestawieniom barw w stylu colour-blocking, surowym diagonalnym cięciom i nowoczesnym technicznym materiałom.

 

„To jest właśnie nowy i świeży wizerunek Versace – współczesny, czysty i mocny. Teraz i w przyszłości tak wygląda i będzie wyglądać kobieta Versace” – wyznała Donatella.

 

W wiosenno-letnim sezonie 2015 wyraźnie widać nowy kierunek, w którym podąża Versace, a jednak trudno nie zauważyć charakterystycznego stylu, z jakim od lat kojarzona jest włoska marka. Prowokacyjną seksualność i agresywność zastąpiła większa subtelność. Czerń i biel uzupełniały delikatne detale, a w kontrastowych zestawieniach kolorów pojawiła się geometria. Dominowała spora różnorodność faktur – obok transparentnych i ażurowych materiałów znalazły się tkaniny z brokatowym połyskiem oraz delikatna organza.

 

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie najnowsze propozycje od Donatelli Versace

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja