lamode > TRENDY > Z WYBIEGU > TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – ZOOM NA CZAPKI I KAPELUSZE
Lamode.info

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – ZOOM NA CZAPKI I KAPELUSZE

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – ZOOM NA CZAPKI I KAPELUSZE

Dodane przez Katarzyna T.
28 Sierpień '12

Projektantom już dawno udało się przesunąć modowy „środek ciężkości” z ubrań na akcesoria – przede wszystkim na buty i torebki. Jednak w sezonie jesień zima 2012/13 ich uwaga skupia się na kolejnym, do niedawna nieco zapomnianym elemencie, jakim jest nakrycie głowy.

 

Trendy jesień zima 2012/13 wskazują na dwa, skrajnie rożne modele. Pierwszym z nich jest tradycyjny kapelusz z rondem (oraz wszelkie jego wariacje), drugim zaś – fantazyjna, stylowa czapeczka (od beretów, przez czapki z uszami, aż po futrzane czapy godne kozackich wojowników). Kapelusz może być elegancki (Donna Karan, Giorgio Armani), lub niedorzecznie wielki i zabawny, niczym w Krainia Czarów (Marc Jacobs, Louis Vuitton). Futrzane czapy zawitały na wybiegu i w kolekcji Michael Kors i Anna Sui – choć u tej ostatniej palma pierwszeństwa przypada śmiesznym, dziecięcym czapeczkom z uszami i infantylnymi haftami. Dom mody Christian Dior proponuje zgrabnie wycięte czapeczki z angory, przypominające nieco pływackie czepki pływackie z lat 30., a Dsquared² inspiruje się dziewczęcymi beretami i toczkami do jazdy konnej. Z kolei Ralph Lauren nawiązuje bezpośrednio do mody męskiej, ubierając kobiety w cylindry, kaszkiety i meloniki.

 

Teraz pozostaje nam przejrzeć propozycje od projektantów i wybrać sobie ulubiony model – ponieważ tej zimy obowiązkowo chodzimy w czapkach. Który model podoba Wam się najbardziej?

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja