PL / EN
TOREBKA DO PRACY ZGODNA Z DRESS CODEM

TOREBKA DO PRACY ZGODNA Z DRESS CODEM

Torebki do pracy muszą spełnić kilka zasad – sprawdźcie, jakie!

Jaka torebka będzie odpowiednia do pracy?

Na to pytanie odpowiemy wraz z naszymi ekspertkami – dr Ireną Kamińską-Radomską i Agatą Tanter (fragmenty książki „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” Wyd. Świat Książki).

 

Inteligentna torebka

Torebka do pracy, jeśli mowa o kobiecie-menedżer czy bizneswoman, powinna mieć odpowiednią wielkość, żeby bez problemu zmieścić w niej dokumenty, palmtopa i inne niezbędne rzeczy. Żeby te „niezbędne” rzeczy łatwo było znaleźć, na rynku pojawiły się torebki Ralpha Laurena wyposażone w oświetlenie, które włącza się przez samo otwarcie torby, oraz z wmontowaną miniładowarką do telefonu. Ta do pracy powinna być w miarę sztywna i z przegródkami, żeby wyjęte z niej dokumenty były w idealnym stanie.

Skórzana torebka do pracy

Torebka musi być ze skóry doskonałej jakości. To, że na metce widnieje napis „skóra” to jeszcze nie wszystko. Musisz być absolutnie przekonana, że twoja torebka to dzieło sztuki. Pamiętaj! Lakierowana skóra nie jest wskazana do pracy, ponieważ nie bardzo nadaje się na dzień. To podobny błąd, jak połyskujący materiał w ciągu dnia. Bardziej liberalnie podchodzi się już do lakierowanych butów w stroju business niż do torebki.

Torebka Celine

Torebka Celine (fot. Instagram.com/Celine)

Kolory torebek do pracy

Co do kolorów, to nie ma szczególnych ograniczeń, może poza tym, żeby kolorystycznie torebka wpisywała się w cały wizerunek. Jeśli wszystko na sobie masz jednolite, na przykład czarne albo szare, torebka może wyraźnie odcinać się od całości i jednocześnie można powiedzieć, że pasuje, dopełnia wizerunek. Nie obawiaj się butów i torebki w tym samym kolorze, jeśli to czerń, surowa skóra lub szarość. Niektóre kobiety, nie znając zbyt dobrze zasad dress code’u, podchodzą niezwykle kategorycznie do niektórych zasłyszanych opinii. One nie biorą się znikąd, lecz faktycznie najczęściej wynikają z dobrego gustu. I niewątpliwie do dobrego smaku nie należy komplet butów i torebki w tym samym kolorze, szczególnie jeśli jest to barwa żywa, rzucająca się w oczy.

 

Więcej na temat dress code`u w naszej dedykowanej zakładce!

 

Sródtytuły – od redakcji

video

KAMELIA - KWIAT CHANEL

tagi: Agata Tanter | dr Irena Kamińska-Radomska | dress code | torebki |

podobne artykuły