PL / EN
SUKIENKI NA ŚLUB DLA MATKI (DRESS CODE)

SUKIENKI NA ŚLUB DLA MATKI (DRESS CODE)

O wypowiedź poprosiliśmy naszego eksperta – dr Irenę Kamińską-Radomską.

Jak w dniu ślubu powinna prezentować się matka panny młodej lub pana młodego? Jakie kolory i materiały powinna wybierać, jakich błędów musi unikać i na kim może się wzorować? O wskazówki poprosiliśmy naszego eksperta – dr Irenę Kamińską-Radomską:

Zasady dotyczące stroju matki panny młodej lub pana młodego nie odbiegają od dress code'u dla pozostałych kobiet zaproszonych na ślub i wesele. Oznacza to, że przede wszystkim powinna unikać bieli oraz jej pochodnych, czyli koloru kremowego i écru, ponieważ są to kolory zastrzeżone dla panny młodej i nikt nie powinien z nią konkurować, a tym bardziej matka. Co prawda takie błędy się zdarzają. Kiedy Messi brał ślub, jego matka wystroiła się w suknię typową dla panny młodej – białą obszywaną srebrną nitką, ale z urodą żony Messiego trudno konkurować, więc matka pana młodego nie wyrządziła synowej wielkiej szkody swoim faux pas. Drugi co do ważności kolor do pominięcia w stroju na tę okazję to czerń, która kojarzy się z pogrzebem i uroczystościami żałobnymi. Poza tym śluby odbywają się w porze dziennej, więc czerń w dwójnasób razi.

Dobrze jest również nie sięgać po czerwień na swoją suknię, ponieważ jest na tyle agresywna, że również może skradać atencję należną w tym dniu pannie młodej. A taką z kolei kreację na ślub Messiego wybrała jego siostra.  

Na dzień nie powinno się zakładać długich sukni, bo to kreacje wieczorowe, ani błyszczących tkanin również zarezerwowanych na wieczór.

Najlepszym wzorem do naśladowania będą stroje pań podczas wyścigów konnych w Ascot albo stroje ślubne rodzin królewskich. Tam rzadko zdarzają się dress codowe wpadki.

Rodzina królewska podczas wyścigów konnych w Ascot

Warto przy tej okazji zauważyć, że panie mają nakrycia głowy, które są nieodłącznym elementem stroju formalnego dziennego. W Polsce strój gości nie należy do tej rangi, ale założenie kapelusza nie będzie błędem. Trzeba tylko pamiętać, żeby go zdjąć, jeśli przyjęcie się przeciągnie do pory wieczorowej”.

ZOBACZ TEŻ: STRÓJ DLA ŚWIADKOWEJ ZGODNY Z DRESS CODE`M

W galerii przedstawiamy kreacje, które doskonale sprawdzą się podczas ślubu i wesela dla matki panny młodej i pana młodego. Pamiętajcie również, aby zrezygnować z krzykliwych wzorów oraz infantylnych lub seksownych krojów, a w przypadku sukienki bez rękawa, na uroczystość zaślubin w kościele założyć żakiet lub płaszcz.

video

DIOR JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: dr Irena Kamińska-Radomska | dress code | ślub | shopping | Dr Irena Kamińska-Radomska | DRESS CODE |

podobne artykuły