PL / EN
STRÓJ BUSINESS CASUAL LATEM

STRÓJ BUSINESS CASUAL LATEM

Jak czuć się komfortowo i prezentować nienagannie?

Jak w pracy czuć się komfortowo i prezentować nienagannie? – oto pytanie, na które niełatwo odpowiedzieć. Z pewnością, jeżeli w Waszym miejscu pracy, funkcjonuje dress code typu business casual, możecie sobie pozwolić na więcej swobody, niż przy business (professional), jednak i w tym wypadku zasady bywają skomplikowane. Wątpliwości rozwiewa lektura książki „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter!

Fragmenty książki „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” (Wyd. Świat Książki)

Co składa się na damski strój business casual latem

• Świetnym wyborem na lato jest sukienka koszulowa. Wszystkie sukienki i spódnice w stroju do pracy powinny mieć długość do kolan (ze standardowymi odchyleniami) również dla sukienki koszulowej. Jednak w tym wariancie stroju trzeba zwrócić uwagę na to, że u dołu po zapięciu

ostatniego guzika pozostaje rozcięcie odsłaniające nogi. Dlatego należałoby zadbać, żeby go nie było. Można to zrobić na różne sposoby. Krawiec może na stałe zszyć ten fragment (zresztą niektóre tego typu sukienki mają zapięcie tylko częściowe, na przykład do połowy) albo zadbać o cienką spódnicę wkładaną pod spód. Nie może to być halka, ponieważ przy chodzeniu byłaby widoczna, a to nie mniejszy błąd od odsłoniętych kolan.

Lniane spodnie i lniana koszula to też idealny strój casual do pracy. Lniane spodnie rzadko mają krój blisko ciała, więc nie powinno tu być efektu sexy, nawet jeśli koszula jest włożona do środka, a spodnie spięte paskiem. Gdyby jednak tak nie było, czyli gdyby spodnie były opięte na pośladkach i udach, wtedy koszula/bluzka powinna być dłuższa i puszczona na zewnątrz. Taki wariant stroju może się jednak nie sprawdzać u osób niskich, ze względu na niebezpieczeństwo zakłócenia proporcji. Poza tym dolna krawędź koszuli wyraźnie odcina optycznie nogi od tułowia i swoją poziomą linią „skraca”

wizerunek, szczególnie wtedy, kiedy spodnie i koszula są w różnych kolorach.

Dżinsy i lniana koszula też mieszczą się w granicach norm, ale zawsze, kiedy decydujesz się na dżinsy, wiedz, że w hierarchii strojów są najniżej, nawet jeśli wydałaś na nie majątek i są tego majątku warte.

Dżinsy i tunika – to też wariant stroju business casual. I jest to zdecydowanie lepszy wybór od tej samej tuniki w połączeniu z legginsami. Aby ten zestaw nie był wyjściem poza ramy zasad służbowego dress code’u, tunika musi mieć rękawy.

Bluzka lub tunika ze spodniami typu chinos.

Sweter, T-shirt – wkładaj jedynie do żakietu/marynarki. Sweter jako zewnętrzny element garderoby jest właściwy jedynie w stroju casual niebiznesowym. Sweterek, dzianina są miękkie, „przytulne”, nawet jeśli są bardzo eleganckie. Kaszmirowe „bliźniaki” typu Chanel lepiej zostawić na pozabiznesowe okazje.

Bielizna na lato

Bielizna nie tylko do pracy nie powinna być widoczna. Większy problem jest latem, kiedy niektóre materiały są na tyle cienkie, że trudno pod nimi ukryć to, co pod spodem. Wtedy nie wystarczy wybrać odpowiedni biustonosz, ponieważ każdy będzie widoczny, nawet cielisty. Jeśli wkładasz prześwitującą tunikę lub sukienkę koszulową, konieczne jest włożenie jeszcze koszulki pod spód.

 

Wszystko, co doskonale sprawdzi się do garderoby do pracy na lato – już w galerii! 

video

MICHAL SZULC – BACKSTAGE POKAZU GALENE

tagi: Agata Tanter | dr Irena Kamińska-Radomska | dress code | shopping |

podobne artykuły