PL / EN
PRINT BLOCKING - JAK ŁĄCZYĆ ZE SOBĄ WZORY?

PRINT BLOCKING - JAK ŁĄCZYĆ ZE SOBĄ WZORY?

Krata, paski i grochy. Zestawiamy dwa lub trzy wzory naraz. Zobaczcie! 

W tym roku wzory cieszą się szczególną popularnością. Nosimy różnorodne printy od zwierzęcych, przez grochy, aż po paski i kwiaty. Nie brakuje egzotycznych i orientalnych motywów, a uwagę przykuwają również owocowe desenie. I to one wszystkie są punktem wyjściowym tegorocznych stylizacji. Jak je jednak nosić, by nie przekombinować? – radzi nasza stylistka mody.

PRINT BLOCKING: POŁĄCZENIA WZORÓW

Jeszcze kilka lat temu połączenia printów nie uchodziły za stylowe. Dzisiaj, to właśnie umiejętność pomysowego ich zestawienia sprawi, że nasz look zostanie zauważony i zaintryguje. Na tej bazie możemy zbudować indywidualny, niepowtarzalny i oryginalny styl. To właśnie z techniki print blocking zasłynęła ikona mody, Iris Apfel, która w nieoczywisty sposób miksuje ze sobą najróżniejsze desenie, a jej szafa odzwierciedla mozaikę kulturową. Wystarczy, że włoskie i hiszpańskie grochy na spódnicy zestawicie z bluzką w poziome paski. Istotne jest to, by wzory miały podobny rozmiar. Jeśli decydujecie się na owocowe printy zdobiące dół, niech górę przystrajają podobnej wielkości wzory. Bawcie się połączeniami orientalnych deseni, czy militarnego moro z paskami, kwiatów z ogrodowymi inspiracjami, a wzoru szachownicy z zygzakami i malowniczymi deseniami. Puście wodze fantazji!

Print blocking - połączenie wzorów w jednej stylizacji

NAJMODNIEJSZE WZORY 2018

Wśród najmodniejszych wzorów prym wiodą orientalne desenie oraz tropikalne motywy, które przypominają nam o wakacjach i egzotycznych miejscach. Sukienki i spódnice zdobią grochy, a na bluzkach kwitną kwiaty. Sylwetkę latem wyszczuplają spodnie w pionowe pasy, a na swetrach goszczą te ułożone poziomo. Wszystkie stanowią zwrot w stronę mody popularnej w latach 50. na Francuskim Wybrzeżu w Saint Tropez. Z nieco bardziej słonecznych motywów pojawiają się owocowe printy, które wylansował duet Dolce & Gabbana. Chociaż zygzaki nie są już tak modne jak w poprzednim sezonie to wciąż możecie je miksować z najgorętszym trendem – zwierzęcym printem na lakierowanych butach.

Wzorzyste stylizacje ikony mody, Iris Apfel

W naszej galerii zdjęć prezentujemy stylowe i intrygujące połączenia wzorów.

video

PRADA - FILM "PAST FORWARD"

tagi: wzory | TRENDY |

podobne artykuły