lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI SALVATORE FERRAGAMO JESIEŃ ZIMA 2011– DYSKRETNY UROK KLASYKI
Lamode.info

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI SALVATORE FERRAGAMO JESIEŃ ZIMA 2011– DYSKRETNY UROK KLASYKI

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI SALVATORE FERRAGAMO JESIEŃ ZIMA 2011– DYSKRETNY UROK KLASYKI

Dodane przez Katarzyna T.
27 Sierpień '11

Projektant męskiej linii Salvatore Ferragamo, Massimiliano Giornetti przy tworzeniu jesienno-zimowej kolekcji postanowił odwołać się do niezmiennie inspirujących lat 70. XX wieku. I choć męska moda zwykle ceni sobie subtelne odniesienia, to ta kolekcja pokazuje, czym jest dosłowna interpretacja stylu kreatywnej, ale i ceniącej elegancję bohemy.

 

Pierwsze zaprezentowane na pokazie sylwetki uderzyły, nietypową jak na zimowe kolekcje, ciepłą, kremową bielą, zestawioną z jasną skórą i ciepłym, beżowym zamszem. Następnie do ataku wkroczyły miodowy beż, popularny w poprzedniej zimy camel, by przejść do rdzawych i zimnych brązów, aż po morski granat i ciemną, butelkową zieleń.

 

Królują trencze, zawadiackie kapelusze o dużych rondach i precyzyjnie skrojone marynarki. Zwróćcie uwagę na dużą ilość elementów skórzanych i łagodniejszych, bardziej wyszukanych – zamszowych. Pojawia się też dużo ciepłego, miękkiego kaszmiru i najwyższej jakości wełny oraz tweedu. Kluczem stylu rodem z lat 70-tych są perfekcyjnie dopasowane marynarki, o szerokich klapach, spodnie z lekko obniżonym stanem i zamaszyste, długie, sprawiające wrażenie nieco za dużych, płaszcze. Dla tych, którzy wolą nienaganną dyscyplinę, utrzymującą ubrania „w ryzach”, marka proponuje klasyczne trencze.

 

Efekt – konsekwentna, choć w odczuciu niektórych nieco przestylizowana kolekcja. Trudno doszukiwać się innowacyjnych rozwiązań – jednak domeną Salvatore Ferragamo jest zachowawcza klasyka w klimacie powściągliwego jetset. A w przypadku tej marki, trzymanie się własnych założeń stylistycznych jest jak najbardziej na miejscu.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja