lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > POKAZ KOLEKCJI MARIUSZA PRZYBYLSKIEGO „ULTRA” WIOSNA LATO 2012
Lamode.info

POKAZ KOLEKCJI MARIUSZA PRZYBYLSKIEGO „ULTRA” WIOSNA LATO 2012

POKAZ KOLEKCJI MARIUSZA PRZYBYLSKIEGO „ULTRA” WIOSNA LATO 2012

Dodane przez Katarzyna T.
10 Wrzesień '11

Ogromna hala, przyćmione chłodno-niebieskie światła, gęstniejący tłum gości – to pierwsze, co można było dostrzec wchodząc do budynku przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie, gdzie wieczorem 9 września odbył się pokaz wiosenno-letniej kolekcji Mariusza Przybylskiego, zatytułowanej Ultra. Kolekcję tę projektant zaprezentował już po raz drugi – jej premiera odbyła się bowiem podczas tygodnia mody w Berlinie, na początku lata.

 

Energiczny początek, wzmocniony frenetyczną muzyką, zaskoczył również nas – osoby, które widziały już pokazywane na wybiegu sylwetki. Oglądane na zdjęciach budziły one nasze wątpliwości – jednak w rzeczywistości niewątpliwie robiły większe wrażenie. Najbardziej zaciekawiły nas kroje garniturów – krótkie marynarki oraz wąskie spodnie o zwężających się nogawkach, ledwie sięgających kostek. Przybylski znakomicie wyczuwa trendy w modzie męskiej i po raz kolejny udowodnił, iż niuanse w konstrukcji garnituru są jego najmocniejszą stroną. Wśród damskich sylwetek rozczarowały nas krótkie, falbaniaste spódniczki – nieco zbyt infantylne jak na tak cenionego przez nas twórcę. Zachwyciły natomiast koszule, wąskie spodnie oraz garnitury.

 

Dla polskiej publiczności projektant przygotował niespodziankę – w roli modelki wystąpiła Małgorzata Socha.

 

To bardzo wysokie krawiectwo, które niezwykle sobie cenię – komentowała projektantka Joanna Klimas – Ogólnie rzecz biorąc to był piękny pokaz. W samej kolekcji zachwyciły mnie interesujące, niekonwencjonalne tkaniny, awangarda, która niezmiennie pozostaje oryginalna w wydaniu tego projektanta. Znalazłabym w Ultra niejedną rzecz, którą chętnie bym nosiła – tak w męskiej, jak i damskiej linii.

 

Imponująca kolekcja o bardzo dużej liczbie sylwetek jest wynikiem niebagatelnej pracy – jak wiemy, projektant nie zamierza spocząć na laurach, ponieważ przeniósł się ze swoją pracownią do Berlina. Zaprezentowana na wybiegu kolekcja jest jednak na polskie warunki szalenie nowatorska i odważna – choć znajdą się w niej również bardziej zachowawcze zestawy. Wiemy jednocześnie, iż to, co u nas jest rewoltą, w samym Berlinie jest na porządku dziennym – a zatem, trzymamy kciuki za Mariusza Przybylskiego!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja