PL / EN

NAJCZĘSCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W MAKIJAŻU

Też macie je na sumieniu?

NAJCZĘSCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W MAKIJAŻU

W dobie praktycznie nieograniczonej dostępności wszelkiej maści kosmetyków do makijażu, a także niezliczonej ilości tutoriali i innych wskazówek udzielanych przez profesjonalistów i innych znawców tej materii, lista błędów jakie popełniamy dowodzi, że makijaż wcale nie jest łatwą sztuką.

ZBYT SILNE KONTUROWANIE

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/zbyt mocne konturowanie ben hasset.jpg

fot. Ben Hasset dla Beauty Papers

Jak przypominają makijażyści, zadaniem makijażu jest wydobycie naturalnego piękna i podkreślenie zalet urody, a nie szkodzenie jej. Ulubiony makijażowy trik Kim Kardashian właściwie odchodzi do lamusa jako nienaturalny i passé. W jego miejsce warto zaprzyjaźnić się z rozświetlaczem: kości policzkowe czy odrobina na grzbiet nosa nim muśnięte zrobią całą robotę!

ZŁY ODCIEN PODKŁADU

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/zly odcien podkladu paola kudacki.jpg

fot. Paola Kudacki dla Beaty Papers

Kardynalny błąd, który każda z nas ma na sumieniu: podkład żle dobrany do naturalnego odcienia karnacji, szyja odcinająca się od całości. Wizażyści radzą, by odcień dobierać zawsze w dziennym świetle i w miarę możliwości przetestować produkt przed zakupem!

ZBYT MOCNO PODKREŚLONE BRWI

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/brwi bruno staub.jpg

fot. Bruno Staub dla Beauty Papers

Makijażyści wskakują ten obszar twarzy jako wyjątkowo newralgiczny; częstym błędem jest przedobrzenie z makijażem brwi – zbyt intensywny sprawi, że będą najbardziej widocznym elementem twarzy, zakłócając harmonię całości i nadając twarzy uczucie ciężkości. Cara Delevingne czy Maartje Verhoef – to uchodzi tylko tym, które dostały takie od natury!

USTA NIE PRZYGOTOWANE NA SZMINKĘ

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/usta alexandra von fuerst.jpg

fot. Alexandra von Fuerts dla Beauty Papers

Niby banał, ale tak naprawdę nagminnie zdarzająca się przypadłość – gorszą (a przynajmniej równie złą) od źle dobranego odcienia czy nieużywania konturówki (w pewnym wieku obowiązkowo!) jest nieprzygotowanie warg na aplikację szminki. Jako że skóra w tym obszarze jest najdelikatniejsza i najcieńsza na całej powierzchni twarzy, peeling i extra dawka nawilżenia powinny być codzienną rutyną! Podpowiadamy: ulubiony kosmetyk Toma Pecheux – jednego z najlepszych makijażystów na świecie to Lucas’ Papaw Ointment, który sprawdza się także saute by podkreślić naturalną barwę warg i je uwypuklić.

ZBYT WIDOCZNY MAKIJAZ NA DZIEŃ

MATERIALS_2017/URODA/MAKIJAŻ/zbyt mozcny makijaz marcus ohlsson beauty papers.jpg

fot. Marcus Ohlsson dla Beauty Papers

Są pewne triki, które lepiej zostawić na wieczór. I wcale nie chodzi tu o intensywne pigment na powiece czy nawet najlepiej wykonane smoky eye. Niezależnie od trendów lansowanych na wybiegach, w codziennym makijażu największy nacisk kaldziemy na to, by cera była wypoczęta i wyglądała naturalnie mimo niedoskonałości czy drobnych zmarszczek. Jeden mocniejszy punkt w postaci czerwonych ust czy zaznaczonego oka zostawiamy na opołudnire a wcześniej, zgodnie z hasłem reklamowym naszej ulubionej marki Glossier, a także naszą prywatna dewizą - Skin first, make up second, smile always! 

video

INSIDE CHANEL – GABRIELLE, A REBEL AT HEART

tagi: makijaż | uroda | trendy | TRENDY |

podobne artykuły