lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ KOLEKCJI LANVIN WIOSNA LATO 2013 – W OBJĘCIACH CZERNI
Lamode.info

POKAZ KOLEKCJI LANVIN WIOSNA LATO 2013 – W OBJĘCIACH CZERNI

POKAZ KOLEKCJI LANVIN WIOSNA LATO 2013 – W OBJĘCIACH CZERNI

Dodane przez Katarzyna Tyszkiewicz
10 Październik '12

Dom mody Lanvin obchodzi w tym roku dziesięciolecie współpracy z projektantem Alberem Elbazem. To między innymi dzięki niemu marka obrała nowy kierunek i wkroczyła do globalnej świadomości klientów na całym świecie (jednym z przełomowych kroków była niewątpliwie kolekcja zaprojektowana dla H&M). Pokaz wiosenno-letniej kolekcji, tradycyjnie zorganizowany podczas Paris Fashion Week wyraźnie nawiązywał do przeszłości domu mody, jednocześnie silnie prąc ku przyszłości i w tym sensie stanowił efektowną klamrę ostatniej dekady.

 

Elbaz przyjrzał się męskiemu garniturowi, który następnie – podążając śladami takich mistrzów jak Yves Saint Laurent oraz Coco Chanel – zdekonstruował, tworząc sukienki, kombinezony, topy. Pojawiło się wiele asymetrii, bardzo dużo czerni. Podkreślone ramiona to nawiązanie do sylwetki z przełomu dekad lat 80. i 90. XX wieku. Jak zwykle, kolory (fuksja, zimna słoneczna żółć, butelkowa zieleń, głębokie indygo, burgund) przypominały artystyczne i precyzyjne maźnięcia pędzlem na monochromatycznej palecie barw.

 

W całości kolekcja emanuje zmysłowością – daleko jej też od niewinności. Te ubrania to wyraz siły, zdecydowania, władzy. Znów, podobnie jak w wiosenno-letniej kolekcji Gucci – prostota, ale nie minimalizm. Czyżby rodziła się nowa tendencja…?   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja