lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI HERMÈS JESIEŃ ZIMA 2012/13 – AMAZONKA NA STEPACH AKERMANU
Lamode.info

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI HERMÈS JESIEŃ ZIMA 2012/13 – AMAZONKA NA STEPACH AKERMANU

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI HERMÈS JESIEŃ ZIMA 2012/13 – AMAZONKA NA STEPACH AKERMANU

Dodane przez Katarzyna T.
06 Lipiec '12

Czy Christophe Lemaire czytał kiedykolwiek Mickiewicza? Żadnemu krytykowi mody spoza Polski to pytanie raczej nie przyszłoby do głowy, jednak skojarzenie to wydaje się być niemalże oczywiste – w jesienno-zimowa kolekcję od Hermès mogłaby być ubrana podróżniczka zgłębiająca dzikie, akermańskie stepy w epoce romantyzmu.

 

Śmiałe połączenia mody męskiej i damskiej, daleko wschodniej i typowo zachodniej – te zestawienia podczas pokazu damskiej kolekcji z początku wydawały się zupełnie do siebie nieprzystające. Z początku widać było męskie fasony, przystosowane do kobiecych potrzeb – obszerne płaszcze, jeździeckie spodnie, akcesoria dżentelmena. Później jednak wkroczyły luksusowe futra – echo przepysznych okryć wojowników Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a następnie – luźne szaty w pięknych kolorach, osiąganych tylko przy pomocy naturalnych barwników.

 

Lemaire pokazał nam popis rękodzieła oraz nostalgię za czasami, w których ubrania nosiło się całymi latami – obok uniwersalnych fasonów i krojów przebijał się bowiem jeszcze jeden komunikat: najwyższa jakość. A tego Hermès’owi z pewnością nie odmówi nikt!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja