lamode > MODA ZAGRANICZNA > POKAZY MODY > GIAMBATTISTA VALLI – HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2015
Lamode.info

GIAMBATTISTA VALLI – HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2015

GIAMBATTISTA VALLI – HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2015

Dodane przez Redakcja
15 Lipiec '15

Cykl recenzji pokazów haute couture na sezon jesień zima 2015 rozpoczęliśmy prezentacją Atelier Versace (zobaczcie tutaj!), dzisiaj przyglądamy się bliżej kolekcji Giambattista Valli. Co włoski projektant zaproponował w swojej nowej ekskluzywnej linii?

 

Haute couture to wyjątkowa przestrzeń, gdzie kreatorzy mody mają licencję na nieograniczone fantazjowanie i przepustkę, aby rozwijać swoja rzemiosło przy wsparciu doświadczonego zespołu. Nikt nie odważył się powiedzieć po tym pokazie, że Valli nie wykorzystuje tej szansy do maksimum, a jego oda do ekscentrycznej i ekstrawaganckiej kobiety trwa w najlepsze.

 

Pierwszoplanową rolę w nowej kolekcji włoskiej marki odegrały florystyczne motywy, które sugerują, że bujne ogrody zakwitną w naszej garderobie również w okresie jesienno-zimowym. Na wybiegu ukazały się naturalnie obszerne sukienki i spódnice, ale również wielobarwne miniówki. Statement piece kolekcji okazało się nieoczywiste połączenie tunik ze spodniami, często zestawiane w total looki. Na pierwszy rzut oka widać chęć umiejscowienia w jednym zbiorze wielu inspiracji – pojawiają się sylwetki, które skupiają asymetrie, efekt 3D, przezroczystości, pióra, kunsztowne zdobienia i kwiaty od stóp do głów. Mimo nagromadzenia tak wielu elementów, nie odbiera się wrażenia chaosu, a wręcz przeciwnie – w stylizacjach są zachowane proporcje, a poszczególne detale tworzą spójną całość. Nie można pominąć dodatków – o ile buty pozostają dość neutralne, o tyle biżuteria i okulary przeciwsłoneczne to totalna wariacja na temat pospolitych akcesoriów. Valli stawia na kolczyki w wersji XXL, które przypominają wyszywane płaty materiałów, a inspiracja projektanta Peggy Guggenheim sprawiła, że oczy kobiet zostały przysłonione oversizowymi, okrągłymi okularami przyozdobionymi dużymi kryształami.

 

Wszyscy goście zawsze czekają na spektakularne finały pokazów włoskiego domu mody – dumnie kroczące modelki prezentują najbardziej widowiskowe suknie kolekcji, które możemy potem podziwiać na najważniejszych czerwonych dywanach i w luksusowych magazynach o modzie. Tym razem zgromadzeni na pokazie mogli zobaczyć kreacje stworzone przy użyciu warstwowego szyfonu w total looku, w połączeniu z gorsetową górą, ale również z bluzą, a główną rolę odgrywały oczywiście kwiaty. Krytycy mody zgodnie twierdzą, że są świadkami niebywałej metamorfozy twórczości projektanta, który w 2011 roku zaczynał przygodę haute couture pokazując biało-czarne klasyki, a dzisiaj prezentuje mocny, bardzo dojrzały design pełen zaskakujących rozwiązań. A Wy, jakie macie zdanie na temat nowej kolekcji domu mody Giambattista Valli?

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja