lamode > MODA POLSKA > POKAZY MODY > FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 - POKAZ KOLEKCJI MICHAŁ SZULC WIOSNA LATO 2013
Lamode.info

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 - POKAZ KOLEKCJI MICHAŁ SZULC WIOSNA LATO 2013

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 - POKAZ KOLEKCJI MICHAŁ SZULC WIOSNA LATO 2013

Dodane przez Weronika Płocha
30 Październik '12

Michał Szulc to bez dwóch zdań jeden z najbardziej obsypanych wyróżnieniami projektant młodego pokolenia. Zadebiutował siedem lat temu z kolekcją Japan, której idea nawiązywała do azjatyckiej formy. W tzw. międzyczasie zdążył wypuścić na rynek ekskluzywną linię perfum i zaprojektować policyjne mundury.

 

Jego nowa kolekcja o wiele mówiącej nazwie Violent to swego rodzaju manifest Michał Szulca i jego interpretacja społecznych zmian. Każdą z modelek wyposażył zresztą w czarno-białe czapki z daszkiem ozdobionym tym sloganem. Całe  sylwetki były już zdecydowanie mniej "gwałtowne". Projektant bazował na sukienkach i spódnicach, które, mimo swojego oversize’u, dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów (tafty, drukowane jedwabie, powlekane bawełny) były niezwykle kobiece.

 

Michal Szulc ss 2013fot. Jakub Pleśniarski/ Michał Szulc wiosna lato 2013

 

Zaskoczył kolorem, bo prócz wszechobecnej w Łodzi bieli i czerni, wybrał także intensywne, nasycone granaty i błękity oraz fuksję. Całość sportowa, ale z dużą klasą i przede wszystkim, z dobrym pomysłem. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja