PL / EN
49 RZECZY W STYLU POWER DRESSING

49 RZECZY W STYLU POWER DRESSING

Odpowiedni strój w ekskluzywnym wydaniu - zobaczcie!

TRENDY 2017: UBRANIA DO PRACY

Późne lata 70. i początek lat 80. to moment, w którym zaczęła rozwijać się moda dla kobiet w biznesie. Jeśli ich strój nie miał jeszcze za zadanie pokazywać siły i władzy, to zwyczajnie, miał do nich idealnie pasować. Aby być brane na poważnie, zapisywały się do męskich klubów, które wymagały od nich uniformów. Były to sięgające za kolano spódnice w odcieniach szarości lub granatu, zestawione z białą koszulą, apaszką, butami na niskim obcasie i cielistymi pończochami.

POLECAMY: SUKIENKI DO PRACY ZGODNE Z DRESS CODE'M

Ale kobiety szybko poczyniły kroki w świecie biznesu, więc ich szafy także musiały ewoluować. Donna Karan, która pracowała wówczas jako naczelna projektantka w Anne Klein, zauważyła, że otaczające ją dziewczyny wyglądały jak biurowe roboty i zastanawiała się: gdzie podziała się ich zmysłowość? Z kolei Giorgio Armani zaczął kroić garnitury w nieco swobodniejszy, bardziej opływowy sposób – podobne kroki podjęło jeszcze kilku innych projektantów, którzy zostali uznani za trzymających żeńską stronę. Chodziło mi tylko o to, aby kobieta czuła się jak kobieta, mówiła Karan, która wypuściła swoją własną linię ubrań biznesowych w 1985 roku.

POWER DRESSING 2017

Dziś garnitury, koszule, czy sukienki dla kobiet pracujących na wyższych stanowiskach okrzyknięto chlubnym mianem power dressing. To trend, który obecny jest we wszystkich warstwach społecznych, a na samym jego szczycie stoją kobiety polityki, jak Michele Obama, Brigitte Macron, czy księżna Cambridge Kate Middleton. Ale co ważne, zyskuje on nowe, co raz ciekawsze oblicze.

W galerii poniżej znajdziecie 49 pięknych propozycji z różnych półek cenowych, od sieciówek po marki luksusowe. To rzeczy, w które warto inwestować, aby w pracy (i poza nią) wyglądać nie tyle odpowiednio, co doskonale.

video

MCQUEEN - DOKUMENT O ALEXANDRZE MCQUEENIE

tagi: UBRANIA DO PRACY | POWER DRESSING | SHOPPING | TRENDY |

podobne artykuły