PL / EN
(NIE)GRZECZNA UCZENNICA - CZYLI KUCYK BARDZO POŻĄDANY

(NIE)GRZECZNA UCZENNICA - CZYLI KUCYK BARDZO POŻĄDANY

 Podpowiemy Ci co zrobić, by zwykły kucyk był oryginalny i bardzo, bardzo trendy!

Gładko zaczesane i związane w kucyk włosy kojarzą się ze stylem pensjonarki lub po prostu z banałem. Podpowiemy Ci co zrobić, by było oryginalnie i bardzo, bardzo trendy!

 

Na wybiegach najczęściej pojawiają się fryzury w stylu glamour – pełne przepychu koki, fale w stylu lat 40' czy też wysokie upięcia nawiązujące do epoki dzieci kwiatów. Dlatego tej jesieni tak wyraźnie na ich tle wybija się właśnie minimalizm pod postacią niezwykle eleganckich tzw. końskich ogonów. I wbrew pozorom jest z czego wybierać. Najbardziej klasyczny look pojawił się u córki słynnego Beatlesa, Stelli McCartney. Włosy modelek zostały zaczesane gładko do tyłu i ściągnięte w niski, usytuowany na karku kucyk, za pomocą najprostszej, czarnej gumki. Jedyny charakterystyczny element tego uczesania to asymetryczny, skośny przedziałek, dzięki któremu unikniesz sztampy.

 

Równie prostą do wykonania fryzurę zaprezentowano na wybiegu Louis Vuitton - tutaj jednak włosy zaczesano do tyłu bez przedziałka, za to zebrano je w koński ogon dość wysoko, w stylu lat 50'. Do tego podkręcono końcówki włosów na szerokiej lokówce (mogą być wałki) tak, by delikatnie się wywijały. Dzięki temu całość wygląda niezwykle lekko i elegancko. Oba uczesania idealnie sprawdzą się zarówno w pracy (według stylu biznesowego włosy dłuższe niż do ramion zawsze powinny być związane!) jak i na towarzyskim spotkaniu.

 

tl_files/uroda/fryzura/(NIE)GRZECZNA UCZENNICA - KUCYK/Bez tytulu.jpg

fot. East News, Michael Kors, Louis Vuitton, Stella McCartney

 

Z kolei dla tych kobiet, które mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa także w biurze, polecam za to inspirację lookiem z pokazu Michaela Korsa. Autorem tego niezwykłego kucyka jest mistrz stylizacji włosów – Orlando Pita. Całość wygląda jakby była dosłownie uczesana wiatrem! Jak uzyskać taki efekt? Przyda się spray do stylizacji, a także grzebień do tapirowania i mocny lakier do włosów. Pamiętaj jednak, że uczesanie to wymaga dużo pracy przed wyjściem, a także po powrocie do domu, bo tak wystylizowane włosy naprawdę trudno jest rozczesać.

 

Ciekawą inspiracją może być także uczesanie z pokazu House of Holland z wysoko upiętym kucykiem zawadiacko przewiązanym chustką. Ale to już dla młodych duchem fanek hip hopowych stylizacji.

 

Jak widać klasyczny kucyk wcale nie musi być ani nudny ani… klasyczny! Wystarczy jeden ciekawy element, by zmienił się w bardzo stylową, a nadal superwygodną fryzurę. I o to chodzi!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: fryzura | pokaz mody | TRENDY |

podobne artykuły