PL / EN
MANGO PODRABIA NISZOWĄ MARKĘ LUKSUSOWĄ?

MANGO PODRABIA NISZOWĄ MARKĘ LUKSUSOWĄ?

Krótka historia tego, skąd biorą się niektóre projekty w zakładce New Arrivals!

Mango podrabia projekty niszowej marki luksusowej?

To krótka i smutna, ale często powtarzająca się historia: pewnego dnia młoda marka modowa osiąga pewien poziom rozpoznawalności i obecności w modowym tłumie, a jedynym, co ją od niego dystansuje, jest nieosiągalny dla wielu osób próg cenowy.  Wtedy staje się jasne, że to tylko kwestia czasu, kiedy podobny projekt pojawi się w zakładce „New Arrivals”  jednej ze znanych sieciówek.

Mango wzoruje się na Attico

Tak stało się również w przypadku niszowej marki luksusowej Attico, która niedawno, obok Magdy Butrym, znalazła się wśród bestseller'ów w wielobrandowym serwisie Net-a-Porter. Projektanci Georgia Tordini i Gilda Ambrosio mogli mówić o sukcesie od momentu, w którym brand pojawił się na rynku w lutym 2016 roku. Wygląda jednak na to, że nieco ponad rok później pierwsza z ich sukienek doczekała się masowej kopii.

POLECAMY: MAGDA BUTRYM BESTSELLER'EM WŚRÓD NISZOWYCH MAREK LUKSUSOWYCH

Sukienka Attico vs sukienka z Mango

To prosta, biała sukienka w orientalnym stylu ze zdobieniem z przodu – w przypadku Attico w postaci motywu roślinnego i żurawi, a w wersji hiszpańskiej marki Mango – chińskiego smoka. Obie różni także cena: za pierwowzór zapłacimy ok. 7 000 złotych, a za podobną jedyne 199.

ZOBACZ TEŻ: UBRANIA W STYLU MAGDY BUTRYM

 

 

video

DIOR JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: MANGO | ATTICO | NEWS |

podobne artykuły