PL / EN
COS x AGNES MARTIN - KAPSUŁOWA KOLEKCJA

COS x AGNES MARTIN - KAPSUŁOWA KOLEKCJA

Zgadnijcie, kogo zobaczymy w filmie promującym kampanię!

To nie pierwszy raz, gdy szwedzka marka COS podejmuje współpracę z artystą. Mając na koncie liczne twórcze inicjatywy, by wspomnieć choćby podejmowaną czterokrotnie akcję z galerią Serpentine z Londynu, marka wypuszcza właśnie kolejną kapsułową kolekcję.

 

Limitowana linia dla mężczyzn i kobiet COS x Agnes Martin powstała w hołdzie twórczości amerykańskiej  malarce,  której retrospektywna wystawa właśnie została otwarta w rotundzie muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. 

 

Twórczość Martin wiązana z minimalizmem, była silnie osadzona w nurcie ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Jako jedna z nielicznych kobiet w mocno zmaskulinizowanym środowisku twórczym lat 60. Martin na swych płótnach dawała upust własnej wizji takich pojęć jak piekno czy niewinność, a także portretowała własne stany emocjonalne. Wypracowała rozpoznawalny malarski jezyk oparty głównie na geometrii, co czytelne jest w inspirowanej jej malarstwm kolekcji. 

 

Paski kropki, równe podziały, a więc harmonia, wewnętrzny ład i wyważenie - oto co znajdziemy w stworzonej przez projektantów COS pod opieką dyrektor kreatywnej Fridy Gustafsson linii klasycznych płaszczy, marynarek nawiązujących krojem do kimono, a także swetrów i koszul. Kolorystycznie dominują ulubione przez malarkę pastele - granat w towarzystwie beży i szarości. 

 

Dodatkowym smaczkiem jest pojawienie sie w pięknym filmie promującym kampanię  polskiej topmodelki Magdaleny Jasek - zobaczcie!

 

 

 

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: agnes martin | kolekcja | COS |

podobne artykuły