PL / EN
CHANEL CRUISE 2021/22 - POKAZ KOLEKCJI

CHANEL CRUISE 2021/22 - POKAZ KOLEKCJI

Historia przyjaźni i inspiracje literaturą.

4.05.2021

Od Cocteau do Coco. W oczekiwaniu na pokaz CHANEL Cruise 2021/22 w Carrières de Lumières, w miejscowości Les Baux-de-Provence, Dom prezentuje zwiastun kolekcji w formie tablicy inspiracji.

CHANEL CRUISE 2021/22 – INSPIRACJE KOLEKCJI

Zdjęcia z filmu Jeana Cocteau „Testament Orfeusza” (1960), nakręconego w Carrières de Lumières, są pokazane obok listów wysłanych przez francuskiego poetę, malarza i reżysera do Gabrielle Chanel, jako dowód ich przyjaźni.

Dwa wolne duchy, z własnymi wyjątkowymi światami, zjednoczone przede wszystkim fascynacją bestiariuszami - od mężczyzny z głową czarnego konia z wspomnianego obrazu, po zwierzęta w mieszkaniu Gabrielle Chanel przy rue Cambon 31 w Paryżu - sfotografowane na tę okazję przez Inez & Vinoodh.

Zdjęcia Carrières de Lumières i kwiatów z Prowansji, również wykonane przez holenderski duet, uzupełniają zwiastun, niczym zaproszenie do podróży.


CHANEL CRUISE 2021/22 – ZWIASTUN KOLEKCJI

Na potrzeby prezentacji kolekcji Cruise 2021/22 dyrektor artystyczna Virginie Viard zleciła duetowi fotografów Inez & Vinoodh nakręcenie zwiastuna w sercu legendarnego mieszkania Gabrielle Chanel przy rue Cambon 31 w Paryżu.

Film z pokazu CHANEL Cruise 2021/22 w Carrières de Lumières, w miejscowości Les Baux-de-Provence, zostanie zaprezentowany 4 maja o godz. 18:00 czasu paryskiego na chanel.com.

 

5.05.2021

CHANEL CRUISE 2021/22 – KOLEKCJA

Pod wpływem twórczości Jeana Cocteau Virginie Viard wykreowała fundamenty kolekcji CHANEL Cruise 2021/22: „Ponieważ Gabrielle Chanel była blisko Cocteau i uwielbiam film „Testament Orfeusza”. Szczególnie ta wspaniała scena: mężczyzna z głową czarnego konia schodzi do Carrières de Lumières, jego sylwetka jest wycięta na bardzo białych ścianach ”.

Miejsce docelowe: Carrières de Lumières w Les Baux-de-Provence i bardzo graficzny pokaz, „ponieważ prostota, precyzja i poezja filmu Cocteau sprawiły, że pragnęłam stworzyć bardzo czystą kolekcję, z bardzo wyraźnymi tonami, złożonymi z jasnej bieli i głębokiej czerni ”.


Nie ma nic lepszego do uchwycenia i odbijania światła, tak uwielbianego przez Cocteau i Chanel, niż te kontrasty między promienną bielą długiej koszuli i czarnymi pelerynami z makramy, między białą tweedową marynarką haftowaną talizmanami i czarną sukienką z aksamitu i skóry.

W odniesieniu do ekstremalnej nowoczesności filmów, Viard sięgnęła również po rockowy klimat. „Dużo frędzli ze skóry, koralików i cekinów, koszulki z twarzą modelki Loli Nicon niczym gwiazdy rocka, tweedowe garnitury obszyte szerokimi warkoczami i srebrne buty ze szpicem w stylu Mary-Janes. Wygląd, który przypomina tak samo nowoczesność lat 60., jak punk…”.


W niedawno odrestaurowanym apartamencie Gabrielle Chanel przy rue Cambon 31 w Paryżu Inez & Vinoodh sfotografowali sześć sylwetek będących wizytówką kolekcji. Dyrektor artystyczna motywuje wybór miejsca: „To tam Gabrielle Chanel trzymała swój ulubiony bestiariusz - jej lwy, sfinksy, ale także jelenie wraz z innymi symbolami Domu zostały nadrukowane na długiej sukience z różowo-beżowo-czarnej krepy. To właśnie w tym mieszkaniu przyjmowała swoich bliskich przyjaciół, w tym Jeana Cocteau”.

Chanel to kobieta, którą kocham coraz bardziej:
jej życie daje nam dostęp do postaci równie niezwykłych jak ona sama

– Virginie Viard.

 

KONCERT PO POKAZIE CHANEL CRUISE 2021/22

Po pokazie odbył się muzyczny występ muzyka i ambasadora CHANEL - Sébastiena Telliera. Koncert obejmował również gościnne występy Vanessy Paradis, Charlotte Casiraghi, Juliette Armanet i Angèle.

Ambasadorowie i przyjaciele CHANEL dołączyli do artysty na intymnej scenie w swobodnej wiejskiej atmosferze Les Baux-de-Provence. Obejrzyjcie występ i zatopcie się w fascynującej atmosferze Domu!

 

#CHANELCruise

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: kolekcja | cruise 2021/22 | Inez & Vinoodh | Chanel |

podobne artykuły