PL / EN
ANNIE LEIBOVITZ - 15 INSPIRUJĄCYCH FOTOGRAFII

ANNIE LEIBOVITZ - 15 INSPIRUJĄCYCH FOTOGRAFII

W 1970 roku 21-letnia  Leibovitz rozpoczęła długą i barwną karierę, mającą zapewnić jej status wytrawnej portrecistki osób z pierwszych stron gazet.

Cokolwiek by nie uważać o twórczości Annie Leibovitz, to nie ulega wątpliwości, że jest ona jedną z najlepiej rozpoznawalnych twarzy świata fotograficznego. Potwierdził to album, liczący ponad trzysta stron i zatytułowany „Annie Leibovitz: Portraits 2005-2016”. My prezentujemy Wam jej najbardziej inspirujące dzieła, które umieściła na swoim profilu na Instagramie. Zobaczcie!

ANNIE LEIBOVITZ: KARIERA

W 1970 roku złożyła podanie o pracę w czasopiśmie rockowym „Rolling Stone”. Wydawca pisma Jann Wenner, na którym tak młoda osoba zrobiła duże wrażenie swoim bogatym portfolio, zaproponował jej stanowisko głównego fotografa. Kilka lat później, pracowała już dla Vanity Fair jako niezależny fotograf. W 1983 rok zorganizowano jej pierwszą wystawę zdjęć oraz opublikowano książkę. Lata 80. oznaczały dla Annie Leibovitz szereg nowych projektów. W latach 80. zdjęcia coraz bardziej rozchwytywanej fotografki pojawiały się w amerykańskich gazetach, takich jak Time Neesweek, New York Times, Life oraz europejskich np. London Independent Magazine.

ANNIE LEIBOVITZ: GWIAZDY NA ZDJĘCIACH 

Przed jej obiektywem stanęli John Lennon i Yoko Ono, Michael Jackson, Andy Warhol, Demi Moore, Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Angelina Jolie, czy Brad Pitt. Leibovitz wykonała także zdjęcia dokumentalne, np. z Sarajewa. Przygotowała kalendarz Pirelli na 2000 rok.

POLECAMY: JAK ZOSTAĆ FOTOGRAFEM MODY? - PODPOWIADA MICHAŁ RADWAŃSKI 

W naszej galerii prezentujemy zachwycające zdjęcia Annie Leibovitz, która dokumentowała dzieła współczesnej kultury przy udziale nie tylko oka artystki, ale też jej błyskotliwej inteligencji i umiejętności ukazywania wybitnych gwiazd, takimi jakimi są naprawdę. I to właśnie ta autentyczność intryguje, dziwi i fascynuje. Zobaczcie!

video

VALENTINO JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Annie Leibovitz | fotografia |

podobne artykuły