PL / EN
PININFARINA DLA CHIVAS REGAL

PININFARINA DLA CHIVAS REGAL

Legendarne włoskie studio Pininfarina i klasyczny już Chivas Regal. To jedna z najbardziej designerskich kolaboracji ostatnich miesięcy! 

Pininfarina jest firmą założoną przez Battista Pininfarinę w latach 30-stych XX wieku, projektująca luksusowe i ultra-luksusowe marki samochodowe. Pierwszym autorskim autem był model Pininfarina Floryda 2, którą nestor rodu zaprojektował dla siebie w 1957 roku. Pod rządami syna, Sergio Pininfariny, firma weszła na rynek przemysłowy i stała się bardziej międzynarodowa. Pod jej szyldem powstały wspaniałe projekty motoryzacyjne m.in. dla Maserati, Alfa Romeo czy Jaguara.

O klasie włoskiej marki świadczy fakt, że od 1952 roku Pininfarina jest jedynym projektantem dla kultowej marki sportowych aut - Ferrari.

 

Chivas Regal i Pininfarina to światowe ikony, które wiele łączy -  w swoich dziedzinach są symbolem najwyższej jakości i elegancji. „Nowoczesna tradycja” to slogan studia projektowego, które stworzyło edycję Chivas Regal. Jak mówi Paolo Pininfarina, założyciel Pininfarina Extra – „Szanujemy tradycję, ale działamy w nowoczesności”. „Nowoczesność w tradycji” cechuje także podejście Chivas Brothers do tworzenia doskonałych, pełnych pasji whisky pod marką Chivas Regal. Zarówno Pininfarina, jak i Chivas Regal nie boją się innowacyjnych rozwiązań. Mają zbieżny świat wartości. Pracują dla osiągnięcia jakości, harmonii i komfortu.

 

Stworzyliśmy produkty stanowiące syntezę zasad obu marek. Śmiało można powiedzieć, że ta współpraca to korzyść dla obu stron.” – skomentował powstanie limitowanej edycji Paolo Pininfarina.

 

W odróżnieniu od regularnej Chivas Regal 18YO, przednia i tylna etykieta jest przezroczysta. Na szyjce butelki widnieje oznaczenie limitowanej edycji i logo partnerstwa, na zamknięciu butelki widnieją logotypy Pininfariny i Chivas Regal. Jedna z najlepszych kolaboracji! 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Pininfarina | Chivas Regal | design włoski | design Pininfarina |

podobne artykuły