Logotyp serwisu lamode.info
INSPIRACJA DNIA - STEFANO PILATI

INSPIRACJA DNIA - STEFANO PILATI

Projektant YSL, Stefano Pilati, to nie tylko zdolny artysta, ale także kreatywny stylista i nasza dzisiejsza inspiracja dnia.

Urodził się w Mediolanie, pracował patriotycznie dla Prady, potem trafił do Paryża i przejął fotel dyrektora kreatywnego Yves Saint Laurent. Mówi się o nim, że ze swobodą łączy to co nowoczesne z korzeniami wielkiej mody. Przy projektowaniu kolekcji inspiruje się więc pracami największych nazwisk w branży. Sentyment do historii odzwierciedlają też jego prywatne stylizacje - Pilati lubi dobre materiały i klasyczną elegancję w typowo włoskim wydaniu.

 

Bardzo spodobała nam się stylizacja designer'a, nawiązująca do niebanalnego stylu mistrza Yves'a Saint Laurent. Dużo się tu dzieje - mieniący się kardigan spina złota agrafka, białą niedopiętą koszulę uzupełnia jedwabny szalik, który został wetknięty pod spód kardiganu. Ciemne spodnie kończą się idealnie przy kostce, a całośc wykańczają tzw. slippers'y, czyli aksamitne, płaskie buty z "królewskim" wzorem.

 

Na zdjęciu Stefano towarzyszy jedna z przyjaciółek, słynna topmodelka Naomi Campbell, która w porównaniu z projektantem wygląda klasycznie, ale poprawnie.

 

tl_files/gwiazdy/inspiracja dnia/INSPIRACJA DNIA - STEFANO PILATI/EN_00170568_0019.jpg

fot. East News

tagi: inspiracja dnia | Stefano Pilati |

podobne artykuły