PL / EN
GRISERIE 2012 - PARYSKA KOLEKCJA SEBASTIANA OWSIANKI

GRISERIE 2012 - PARYSKA KOLEKCJA SEBASTIANA OWSIANKI

Najnowsza kolekcja Sebastiana Owsianki to totalne, pozytywne zaskoczenie. Koniecznie zobaczcie projekty Griserie 2012!

Do zaprojektowania kolekcji Griserie 2012 17-letniego Sebastiana Owsiankę natchnęła maksyma muzy Daphne Guinness Prawdziwe piękno zawsze ma w sobie coś dziwnego.

 

Kolekcja inspirowana pracami M.C. Eschera oraz Jacksona Pollocka utrzymana została w stylu eleganckiej awangardy. Formy i kroje, które powstały do tej kolekcji są interpretacją spirali, które M.C. Escher genialnie wykorzystywał w swoich grafikach, a estetyka wizualna ma w sobie mały nieporządek tak jak obrazy Jacksona Pollocka. - mówi Sebastian o inpiracjach.

 

W tkaninach dominuje wełna jedwabna oraz organza, ale nie zabrakło specyficznych tkanin, których splot wzbogacony jest o nitkę z żyłki. Wszystkie materiały charakteryzuje subtelny połysk. Do wykonania jednej z kreacji młody projektant użył również silikonu.

 

Nas zachwyciła estetyka lookbooka kolekcji Griserie, którego autorem jest fotograf Krzysztof Wyżyński. Wspólnie z modelką Martą Pawłowską (D'Vision) stworzyli wspólnie sesję, która oddaje ducha paryskiej elegancji. Lubimy to!

 

video

CHLOE WIOSNA LATO 2019

tagi: Sebastian Owsianka | moda polska |

podobne artykuły