Logotyp serwisu lamode.info
CHARYTATYWNE KRZESŁA PROJEKTU MARNI

CHARYTATYWNE KRZESŁA PROJEKTU MARNI

Jak się okazuje nawet wyposażenie wnętrz może łączyć się ze szczytnym celem. Do sprzedaży trafiła właśnie kolekcja krzeseł, zaprojektowanych przez markę Marni przy współpracy z byłymi więźniami. Meble zaskakują designem i wielbiciele włoskiego domu mody z pewnością dostrzegą w nich wartość kolekcjonerską, a przy tym wspomogą mediolańską fundację ICAM. Zobaczcie te niezwykłe projekty.

Od 17. do 22. kwietnia w Mediolanie odbywały się największe na świecie targi wyposażenia wnętrz Salone del Mobile, gdzie oficjalnie zostały zaprezentowane krzesła projektu włoskiego domu mody Marni. Kolekcja składa się ze 100 egzemplarzy. Meble zachwycają i przyciągają uwagę barwami, ale również konstrukcją, bowiem nie są to typowe, salonowe, pluszowe fotele obite materiałem z logo marki. Zaprojektowane są z metalowego stelażu, który opleciony został kolorowymi nićmi polimerowymi. Jednak najbardziej kontrowersyjne w tym przedsięwzięciu marki jest to, w jaki sposób zostały wykonane krzesła. Do pracy przy tym projekcie zostali zaangażowani byli więźniowie kolumbijskiego aresztu, którym to wydarzenie ma pomóc w ponownym przystosowaniu się do życia społecznego i zawodowego.

 

Cena jednej sztuki zaczyna się od 200 euro, a najdroższe egzemplarze dostępne są za 450 euro. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany mediolańskiej fundacji ICAM wspierającej dzieci matek przebywających w więzieniach.

 

Meblarska kolekcja stanowi również część wystawy L’Arte del Ritratto, znanego fotografa i producenta Francesco Jodice. Krzesła zostały, bowiem użyte, jako rekwizyty do zdjęć, na których przedstawiono pracowników włoskiej marki, pracujących w różnych działach. Początkowo ekspozycję będzie można oglądać w butiku Marni w Mediolanie, a następnie będzie ona przenoszona do innych butików domu mody.

tagi: Marni | design |

podobne artykuły