PL / EN
ALDO RISE – NOWA KOLEKCJA WIOSNA LATO 2013 WE WSPÓŁPRACY Z PREEN

ALDO RISE – NOWA KOLEKCJA WIOSNA LATO 2013 WE WSPÓŁPRACY Z PREEN

Koniecznie zobaczcie kolekcję ALDO wiosna lato 2013, którą w ramach projektu ALDO RISE, przygotował dla marki duet PREEN

„Minimalistyczny przepych” PREEN, marki za którą stoją Justin Thornton i Thea Bregazzi zafascynował dobrze znane w Polsce ALDO. W projekcie ALDO RISE (który jak sama nazwa wskazuje przenosi na nowy poziom) promowani i wspierani są najbardziej obiecujący projektanci na rynku. Projekt ma na celu nie tylko pomóc zdobyć doświadczenie i szersze spojrzenie na branżę mody, ale także, poprzez duży zasięg projektu, dać szansę pokazać się szerszej publiczności. W tym sezonie ALDO postawiło na lubiący elegancję duet PREEN, a efekty współpracy już możemy obserwować.

 

 Aldo Rise wiosna lato 2013

Fot. mat. prasowe ALDO/ Aldo Rise wiosna lato 2013

 

Kolekcja ALDO RISE wiosna lato 2013 czerpie inspiracje z legendarnego amerykańskiego filmu Buffalo 66, balansując na granicy męskości i kobiecości. Niewinność Christiny Ricci i testosteron Vincenta Gallo to wybuchowa mieszanka, której echa widać w projektach PREEN dla ALDO.

 

 Aldo Rise wiosna lato 2013

Fot. mat. prasowe ALDO/ Aldo Rise wiosna lato 2013

 

Wężowe wzory połączone z wyrazistą limonką, biel zestawiona ze srebrem, multi kolorowe czółenka z noskiem w szpic – to feeria barw i printów, która z pewnością dodaje smaczku codziennym stylizacjom.

 

PREEN garściami czerpie inspiracje z muzyki, bo jak sami mówią „Większość zmian w kulturze i modzie pojawia się w wyniku ruchów i trendów związanych z muzyką, a więc od zawsze stanowiła ona dla nas inspirację.” Najwyraźniej kierunek jest dobry, bo na koncie prócz współpracy z ALDO, panowie mają stylizacje Carey Mulligan, Kate Bosworth, Diane Kruger, Beyonce czy Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych Michelle Obamy.

 

Z ALDO współpracowało przy RISE również inni projektanci m.in.  Julian Louis, Costello, Taglia Pietra, Faster by Mark Fast, Libertine, JW Anderson czy Roksanda Illinsic.

 

W odróżnieniu od innych programów współpracy z projektantami, ALDO RISE nie polega na rozproszeniu wizji twórcy czy przekształceniu jego pierwotnych projektów w ich bardziej przystępne wersje. To designerskie obuwie w pełnym tego słowa znaczeniu, zarówno pod względem jakości wykonania, jak i projektu. Nie mogłoby zresztą być inaczej, ponieważ te buty prezentowane są na wybiegu jako nieodłączna część kolekcji, a nie efekt inspiracji nią. – podsumował kolaborację J.W. Anderson.

 

Zobaczcie kolekcję ALDO RISE w naszej galerii!

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Aldo | Preen | Aldo buty | Aldo Rise |

podobne artykuły