lamode > MODA ZAGRANICZNA > KOLEKCJE > ZRÓWNOWAŻONA MODA H&M – NOWA LINIA DENIM
Lamode.info

ZRÓWNOWAŻONA MODA H&M – NOWA LINIA DENIM

ZRÓWNOWAŻONA MODA H&M – NOWA LINIA DENIM

Dodane przez Redakcja
25 Sierpień '15

H&M dąży do coraz bardziej świadomej produkcji, która jest jednocześnie przyjazna środowisku. Już we wrześniu szwedzka marka pokaże nową linię denim uzyskaną z recyklingu materiałów, w skład której będzie wchodzić 16 projektów.

 

Z pewnością pamiętajcie inicjatywę H&M, który zachęcał do wymiany odzieży używanej na bony zakupowe. Właśnie ta zbiórka licząca 18 tys. ton została poddana recyklingowi i z odzyskanej bawełny powstały kolekcje dla kobiet, mężczyzn i dzieci. „Tworzenie zamkniętego obiegu dla materiałów, który pozwala poddać recyklingowi niechciane ubrania i uzyskać z nich nową odzież, nie tylko minimalizuje ilość odpadów tekstylnych, ale również zmniejsza zapotrzebowanie na dziewicze zasoby, jak też inne negatywne skutki wywierane przez modę na naszą planetę” – wyjaśnił Karl-Johan Persson, CEO szwedzkiej firmy.

 

Kolekcja powstała z bawełny recyklingowanej i organicznej skupiła się na jeansie. W skład damskiej serii wchodzą 3 modele jeansów, kurtka, ogrodniczki i kombinezon. Dla mężczyzn przewidziane są kurtka, dwie pary spodni plus luźne joggersy, a najmłodsi klienci będą mieć do wyboru bluzę, koszulkę i dwa modele jeansów.

 

H&M zapowiada kontynuację polityki zrównoważonej mody poprzez wykorzystywanie nowych technologii. Jak oceniacie zapowiedź nowego projektu H&M?

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja