lamode > MODA POLSKA > MARKI > ZOFIA CHYLAK - POZNAJCIE POLSKĄ PROJEKTANTKĘ
Lamode.info

ZOFIA CHYLAK -  POZNAJCIE POLSKĄ PROJEKTANTKĘ

ZOFIA CHYLAK - POZNAJCIE POLSKĄ PROJEKTANTKĘ

Dodane przez Redakcja
23 Luty '13

Zofia Chylak to nowa polska marka sygnowana nazwiskiem projektantki, która posiada bogate doświadczenie zarówno w Polsce jak i za granicą. Swoją karierę rozpoczynała od asystowania znanej designerce Ani Kuczyńskiej. Odpowiednią edukację projektancką odbyła w Nowym Yorku w Proenza Schouler w atelier francuskiego projektanta, jednego z najlepszych kontruktorów odzieży, Nicolasa Caito.

 

 

Zofia Chylak jest w wykształcenia historykiem sztuki i ta dziedzina nauki w dużej mierze definiuje kierunek jej twórczości. Specjalizuje się w badaniach nad symboliką stroju w sztuce północnego renesansu. Znajomość dorobku artystycznego minionych pokoleń inspiruje projektantkę i jest podstawą w jej twórczości.

 


Projektantka proponuje romantyczny look z lekką nutą retro. Uszyte są z materiałów świetnej jakości takich jak  jedwab czy wełna. Pojawiają się też tradycyjne futra z karakuł o surowym kroju. Szerokie ramiona, baskinki, plisy czy fantazyjne hafty, to znaki rozpoznawcze ubrań projektu Zofii Chylak. Propozycją nowej marki jest również szycie na miarę.

 


Zobaczcie projekty Zofii Chylak tylko w naszej galerii!

 


Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja