lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > ZNANI PROJEKTANCI PONOWNIE DLA UNICEF
Lamode.info

ZNANI PROJEKTANCI PONOWNIE DLA UNICEF

ZNANI PROJEKTANCI PONOWNIE DLA UNICEF

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
15 Listopad '14

Les Frimousses de Créateurs to inicjatywa, w którą co roku angażują się znani projektanci mody, jubilerzy oraz artyści, by wesprzeć jedną z akcji charytatywnych organizacji UNICEF. Ich zadanie polega na stworzeniu unikalnych projektów lalek, które trafiają na licytację, a całkowity dochód z aukcji zostaje przeznaczony na pomoc dzieciom w Darfurze.

 

Każdego roku twórcy zaangażowani w akcję otrzymują temat, który stanowi podstawową inspirację ich projektów. Podczas 11. edycji tematem zadania o nazwie „Pari(s) merveilleux” okazała się stolica Francji. W tym roku motywem przewodnim całej inicjatywy jest opera, a ambasadorami projektu zostali tancerz baletowy Nicolas Le Riche oraz śpiewaczka operowa Natalie Dessay.

 

Projekty lalek zostaną wystawione w paryskim Théâtre du Châtelet od 18 do 23 listopada. Natomiast następnego dnia trafią na aukcję, a cena wyjściowa za jedną lalkę będzie wynosiła 700 EU.

 

W tym roku, w projekt zaangażowało się czterdziestu czterech twórców, w tym m.in. takie marki jak Chanel, Gucci, Dior, Lanvin, Sonia Rykiel czy Chantal Thomass.

 

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie część projektów. 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja