lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > ZMARŁ JOHN CASABLANCAS, ZAŁOŻYCIEL ELITE MODEL MANAGEMENT
Lamode.info

ZMARŁ JOHN CASABLANCAS, ZAŁOŻYCIEL ELITE MODEL MANAGEMENT

ZMARŁ JOHN CASABLANCAS, ZAŁOŻYCIEL ELITE MODEL MANAGEMENT

Dodane przez Ismena Dąbrowska
22 Lipiec '13

Był jednym z największych imprezowiczów w świecie mody. Wzbudzał kontrowersje swoim rozrzutnym stylem życia i ogromnym zamiłowaniem do kobiet (często niepełnoletnich dziewczyn). Żył w atmosferze skandalu, posądzany wielokrotnie o molestowanie i sypianie z młodymi modelkami.

 

Choć przez lata szokował to jego wkład w rozwój branży i modelingu jest niezastąpiony. John Casablancas, legendarny założyciel agencji Elite Models Agency zmarł w ubiegłą sobotę, 20 lipca w wieku 70 lat. Pokonała go choroba nowotworowa, z którą zmagał się od lat.

 

To jemu karierę zawdzięczają największe ikony lat 90. Odkrył i wypromował m.in. Naomi Campbell, Cindy Crawford, Lindę Evangelistę, Stephanie Seymour, Carol Alt, Claudię Schiffer, Andie MacDowell, Kim Alexis, Paulinę Porizkova, Iman, Heidi Klum czy Gisele Bündchen. Casablancas stworzył pojęcie supermodelki oraz sprawił, że zaczęły one zarabiać ogromne sumy. Zorganizował także pierwszy międzynarodowy konkurs wyszukujący nowe twarze – The Look Of The Year.

 

W 2000 roku po 28 latach od momentu założenia Elite rozstał się z agencją. Stworzył wówczas szkołę dla modelek oraz zajął się szukaniem nowych gwiazd modelingu.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja